Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Ντέρμπι αιωνίων με φόντο τον τελικό του Challenge Cup
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Τι ψάχνουν οι δυο αιώνιοι για να πάρουν το εισιτήριο του μεγάλου τελικού του Challenge Cup. Η ώρα έναρξης της αναμέτρησης και το κανάλι μετάδοσης.

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός κοντράρονται απόψε στο κλειστό του Αγίου Θωμά με στόχο για τον δεύτερο ημιτελικό του ευρωπαϊκού Challenge Cup με στόχο φυσικά την πρόκριση στον μεγάλο τελικό.

Το “τριφύλλι” είχε επικρατήσει πριν από μια εβδομάδα στου Ρέντη με 3-1 και έχει προβάδισμα πρόκρισης, καθώς δυο σετ χωρίσουν τους πράσινους από τον μεγάλο τελικό.

Στον αντίποδα οι Πειραιώτες θέλουν νίκη με 3-0 για να κάνουν την ανατροπή, ενώ αν κερδίσουν με 3-1 και ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα, τότε η πρόκριση θα κριθεί στο χρυσό σετ. Άρα οι ερυθρόλευκοι θέλουν 4 σετ για να πανηγυρίσουν.

Οι πράσινοι θέλουν νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ενώ ακόμα και με ήττα με 2-3 σετ προκρίνονται στον τελικό του φετινού Challenge Cup.

Η αναμέτρηση θα αρχίσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 7HD.

Πηγή φωτογραφίας: Intime