Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκλείστηκε στο China Cup με το «καλημέρα» σας
Με ήττα συνοδεύτηκε η επιστροφή του Στέφανου Τσιτσιπά στο China Cup με αντίπαλό του τον Ντομινίκ Τιμ.

Με ήττα συνοδεύτηκε η επιστροφή του Στέφανου Τσιτσιπά στο China Cup ύστερα από τέσσερα χρόνια και τον τελικό του 2019, με αντίπαλο τον Ντομινίκ Τιμ.

Ο Χιλιανός Νίκολας Τζάρι (Νο 22 στην παγκόσμια κατάταξη) αποδεικνύεται «κακός δαίμονας» για τον Έλληνα τενίστα (Νο5), καθώς η νίκη του στα δύο σετ (6-4, 6-4) ύστερα από 91 λεπτά ήταν η τρίτη στους πέντε αγώνες που έχει αντιμετωπίσει τον Τσιτσιπά και δεύτερη στα τρία τελευταία παιχνίδια τους κατά τους τελευταίους τρεις μήνες.

Ο «Στεφ» δεν βρήκε ρυθμό στον αγώνα, δεν κατόρθωσε να σπάσει ούτε μία φορά το σερβίς του αντιπάλου του και δεν είχε δεύτερο σερβίς (8/21), ενώ υπέπεσε και σε διπλά λάθη.

Επόμενος προορισμός για τον Τσιτσιπά θα είναι το 1000άρι τουρνουά της Σαγκάης, όπου θα προσπαθήσει να κατακτήσει πόντους στη διεκδίκηση μιας θέσης για τους ATP Finals.