Super League: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής, τα δυο αποψινά ματς, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής (vids)
Super League: Το ερυθρόλευκο πάρτι στην Τούμπα, η κορυφή της Ένωσης και η γκέλα του Τριφυλλιού.

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν «σίφουνας» από την Τούμπα κερδίζοντας τον ΠΑΟΚ με το εμφατικό 1-4 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήραν μια άνετη επικράτηση στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Πρωταγωνιστής στο ερυθρόλευκο πάρτι ήταν ο Ποντένσε, ο οποίος συμμετείχε καθοριστικά και στα 4 γκολ της ομάδας του, με μια ασίστ και ένα γκολ, ενώ από δικές του προσπάθειες που απέκρουσε ο Κοτάρσκι προήλθαν τα γκολ των Ναβάρο και Ελ Κααμπί με επαναφορές. Ο Μαροκινός σέντερ φορ των Πειραιωτών, μπήκε ως αλλαγή στο ματς και πέτυχε 2 γκολ.

Σε ακόμα μια μεγάλη βραδιά και ο Πασχαλάκης που ήταν καταλυτικός όταν χρειάστηκε με καίριες επεμβάσεις. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε προσωρινά με τον Ντεσπότοφ, με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Οι ερυθρόλευκοι πάντως διαμαρτύρονται για τη φάση του γκολ των γηπεδούχων, ζητώντας φάουλ του Κωνσταντέλια πάνω στον Ροντινέι.

ΑΕΚ: Εύκολη βραδιά, δεν βρήκε αντίσταση από την Κηφισιά

Η ΑΕΚ είχε ένα πολύ εύκολο απόγευμα κερδίζοντας άνετα με 3-0 την Κηφισιά, η οποία δεν αντιστάθηκε ιδιαίτερα στην Ένωση. Ο Δικέφαλος πήρε τη νίκη με 2 γκολ του Λιβάι Γκαρσία, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λιούμπισιτς με το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Παναθηναϊκός: Ισοπαλία – σοκ με τη Λαμία των…10 παικτών

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να κερδίσει τη σκληροτράχηλη Λαμία που έπαιζε με 10 παίκτες από το 39′ λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μαρτίνεθ.

Η ομάδα της Φθιώτιδας προηγήθηκε με τον Καρλίτος να σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μπερνάρ απάντησε σε 1-1.

Ο Γερεμέγεφ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Λαμία ισοφάρισε με τον Τζιλούλη 11 λεπτά αργότερα.

Super League: Σημαντικά διπλά του Άρη και του ΠΑΣ

Ο Άρης έφυγε νικητής από το Περιστέρι επικρατώντας με 2-0 του Ατρόμητου με σκόρερς τους Μορόν και Νταρίντα.

Ο Κόντε πρωταγωνίστησε στο διπλό του ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, καθώς με δυο δικά του γκολ επικράτησε του Βόλου με 2-1. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Άσεχνουν.

Super League: Αυλαία απόψε με 2 αγώνες

Η αυλαία της 23ης αγωνιστικής πέφτει σήμερα με 2 αναμετρήσεις.

• ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 17:30 (Θ. Βαρδινογιάννης)
  • Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 18:00 (Θ. Κολοκοτρώνης)

Super League: Η βαθμολογία

Super League: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής