Στέφανος Τσιτσιπάς: Διακόπηκε ο αγώνας με τον Μάρεϊ - Πότε θα συνεχιστεί
Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Άντι Μάρεϊ για τον δεύτερο γύρο του Wimbledon δεν ολοκληρωθηκε.

Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Άντι Μάρεϊ για τον δεύτερο γύρο του Wimbledon δεν ολοκληρωθηκε. Ο Βρετανός αθλητής ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 6-7(3), 7-6(2), 6-4. , όταν ο διαιτητής αποφάσισε να σταματήσει το παιχνίδι.

Σύμφωνα με τους κανονισμούς οι αγώνες μπορούν να γίνουν έως τις 11:00 το βράδυ τοπική ώρα. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που σταμάτησε το παιχνίδι. Τσιτσιπάς και Μάρεϊ είχαν δώσει ένα αμφίρροπο ματς με τα τρία σετ να λήγουν στην παράταση και ο αγώνας να έχει διαρκέσει 2 ώρες και 53 λεπτά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην τελευταία φάση ένιωσε έντονες ενοχλήσεις στους προσαγωγούς ο Μάρεϊ.