Europa League Σεβίλλη - Γιουβέντους: Η ώρα και το κανάλι μετάδοσης
Europa League Σεβίλλη - Γιουβέντους: Απόψε θα λύσουν τους ανοιχτούς λογαριασμούς που άφησαν στο πρώτο ματς.

Σεβίλλη και Γιουβέντους άφησαν ανοιχτούς στο πρώτο ματς, στο Τορίνο, με την ισοπαλία (1-1) και απόψε ψάχνουν τη νίκη που θα τους δώσει την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Europa League .

Το γρήγορο (26΄) γκολ του Μαροκινού επιθετικού, Γιουσέφ Εν-Νεσίρι, στο Τορίνο κατάφερε να… ακυρώσει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο 24χρονος Ιταλός αμυντικός, Φεντερίκο Γκάτι.

Το πιο δύσκολο κομμάτι μένει να γίνει στην Ανδαλουσία, όπου η «Βέκια Σινιόρα» θα αντιμετωπίσει μία «καυτή» ατμόσφαιρα, μπροστά σε μία ομάδα-ειδική στη διοργάνωση, καθώς έχει κατακτήσει έξι φορές το τρόπαιο (2006, 2007, 2014, 2015, 2016, 2020).

Αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του Αργεντινού εξτρέμ της Σεβίλης, Λούκα Οκάμπος, ο οποίος έχει υποστεί μυικό τραυματισμό, ενώ εκτός θα είναι ο -εκ νέου- τραυματίας Πολ Πογκμπά για τη Γιουβέντους.

Το ματς θα ξεκινήσει στις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2 HD.

Το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς στην ημιτελική φάση (σε παρένθεση το σκορ της πρώτης αναμέτρησης: