Πρακτική Άσκηση 2016 στα κεντρικά γραφεία Media Markt
Ενημερώσου σχετικά!

πρακτική άσκηση

Πρακτική Άσκηση 2016 στα κεντρικά γραφεία Media Markt.

Εάν είσαι άνθρωπος που αγαπάς την τεχνολογία και θέλεις να αξιοποιήσεις την πρακτική άσκηση για την απόκτηση επαγγελματικής εμπειρίας στο αντικείμενό σου σε ένα δυναμικό πολυεθνικό περιβάλλον, στείλε μας το βιογραφικό σου! Εμείς αναζητούμε νέους και νέες που επιθυμούν να ξεκινήσουν την επαγγελματική τους σταδιοδρομία κοντά μας και να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες εξέλιξης που προσφέρουμε!

Πρακτική Άσκηση στο Τμήμα Μηχανογράφησης (ΙΤ) στα Κεντρικά Γραφεία της εταιρείας (Λεωφ. Κηφισίας 49, Μαρούσι)

Αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητές σου θα είναι:

  • ΙΤ Support στο Τμήμα Μηχανογράφησης στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας
  • Τεχνική Υποστήριξη (1st level) στους εταιρικούς χρήστες
  • Επικοινωνία με τους χρήστες Η/Υ στα κεντρικά γραφεία και τα καταστήματα για επίλυση θεμάτων τεχνικής φύσεως
  • Διασφάλιση της εφαρμογής και τήρησης των διαδικασιών σε θέματα ΙΤ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Φοιτητές/τριες και τελειόφοιτοι/ες συναφών τμημάτων ΤΕΙ, ΑΕΙ και Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων, που δικαιούνται την πραγματοποίηση πρακτικής άσκησης (απαραίτητη προϋπόθεση η πρακτική άσκηση να επιδοτείται από τον ΟΑΕΔ ή άλλο φορέα)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Διάθεση εργασίας σε ομάδα
  • Αγάπη για την τεχνολογία και την καινοτομία

Ψάχνουμε πάντα νέους ανθρώπους που θέλουν να ξεκινήσουν την καριέρα τους κοντά μας – σε πολλά και διαφορετικά τμήματα. Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις την πρακτική σου άσκηση στην εταιρεία μας, με μεγάλη χαρά θα δεχτούμε την αίτησή σου!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ VIDEOS - ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ

JOBS

Χιλιάδες Θέσεις Εργασίας σε όλη την Ελλάδα

Πωλήσεις

Εποχιακή Εργασία

15-02-2024

Ναουσα

1.500

Υπάλληλοι γραφείου

Πλήρης Απασχόληση

09-01-2024

Νέα Ιωνία Αττικής

⚽🏀 LIVE SCORES
01 Μαϊ. 2024
Μπο
22:00
Παρ
02 Μαϊ. 2024
Ast
22:00
Ολυ
ΦΕΝ
20:45
ΜΟΝ
ΜΠΑ