SuperLeague | 3η Αγωνιστική | Αποτελέσματα

Με τη ψυχή στο στόμα, ο Ολυμπιακός μπήκε με το δεξί  στις εγχώριες υποχρεώσεις του, επικρατώντας 2-1 επί της φιλότιμης Ξάνθης στο Καραϊσκάκη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το Μαρσελίνιο στο 14ο λεπτό, αλλά οι σωτήριες κεφαλιές των Πάντελιτς (87’) και Τζεμπούρ (90’+4’).

Χθες ο Παναθηναϊκός έφερε 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Ο Μήτρογλου έδωσε το προβάδισμα, αλλά ο Λέτο στο 86′ ισοφάρισε. Να σημειωθεί ότι οι πράσινοι αγωνίζονταν με 10 από το 3ο λεπτό, λόγω αποβολής του Καρνέζη.

Η ΑΕΚ νίκησε τον αξιόμαχο, αλλά άστοχο Εργοτέλη με 1-0, με σκόρερ το Μάκο από το 31ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ, σημείωσε σπουδαίο διπλό επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη. Προηγήθηκε με τέρμα του Αθανασιάδη και μετά την ισοφάριση του Εστογιανόφ πήρε τη νίκη με το Σαλπιγγίδη!

Ο ΠΑΣ, έκανε την πρώτη του νίκη, με 3-1 επί του Αστέρα, με σκόρερ τους Μπακαγιόκο (21΄), Γεωργίου (60΄), Ζαϊρί (84΄).

Στο Αγρίνιο, το γκολ του Τουμέρ Μετίν στο πρώτο μέρος έδωσε το προβάδισμα στην Κέρκυρα, όμως ο ψυχωμένος Παναιτωλικός με αντεπίθεση διαρκείας, εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο και γκολ των Θεοδωρίδη, Καμαρά και Χαριστέα επικράτησε 3-2 (μείωσαν με τον Μπάρκογλου οι Φαίακες) και πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στη Σούπερ Λίγκα.