Προγνωστικά Στοιχήματος 4/8

Καλημέρα σας, η μεγάλη ώρα για τον ΠΑΟΚ έφτασε, καθώς σήμερα το βράδυ υποδέχεται τον Άγιαξ, σε ένα από τα πιο σημαντικά ματς της ιστορίας του. Η Τούμπα θα «φλέγεται» και ο δικέφαλος θα προσπαθήσει να το εκμεταλλευτεί για να πιάσει στον ύπνο τον Αίαντα. Οι στοιχηματικές εταιρείες συνεχίζουν να βλέπουν φαβορί τον Άγιαξ, αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. Ο πολύ καλός ΠΑΟΚ του 2ου ημιχρόνου στην Ολλανδία δεν έχει να φοβηθεί τίποτα και μπορεί να πάρει τη πρόκριση. Μακάρι λοιπόν να φανεί ο δικέφαλος αντάξιος των προσδοκιών μας και να πιστοποιήσει με τον καλύτερο τρόπο ότι αξίζει να έχει μια θέση στα ευρωπαϊκά σαλόνια. Τα ξημερώματα ο Παναθηναϊκός επικράτησε σε φιλικό αγώνα στο Τορόντο 3-2 επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης Ίντερ, δείχνοντας να παίρνει μπροστά. Έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Σισέ (2 Γκολ), Λέτο (1 Γκολ) και Νίνη ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Στο 2ο ημίχρονο όπως ήταν αναμενόμενο οι μηχανές έσβησαν και ο Νίκος Νιόπλιας προχώρησε σε αρκετές αλλαγές.

Στα στοιχηματικά τώρα, εκτός από τον ΠΑΟΚ, η ημέρα περιλαμβάνει αγώνες από τα προκριματικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, απ΄όπου και μπορούν να προκύψουν αρκετές ευκαιρίες. Το πρόγραμμα συμπληρώνουν ο αγώνας της Έγκριτε με την Άνκελχολμς από τη Β΄Κατηγορία Σουηδίας, τρεις αγώνες από Κόπα Σουνταμερικάνα και ο επαναληπτικός του Κυπέλλου Βραζιλίας ανάμεσα σε Βίτορ Μπαϊα και Σάντος. Τέλος, μέχρι το μεσημεράκι θα έχει ανανεωθεί η στήλη του Τένις με τις επιλογές του Tipster μας από τα σημερινά ματς.