Play Off Super League 3η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ απόψε στο Φάληρο
Play Off Super League 3η αγωνιστική: Το ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα. Δείτε αναλυτικά όλες τις πληροφορίες του αγώνα, όπως η ώρα έναρξης και το κανάλι μετάδοσης.

Νέα δεδομένα προέκυψαν στη βαθμολογία των Play Off του πρωταθλήματος της Super League έπειτα από τα παιχνίδια της Κυριακής (2/4). Οι αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής, η οποία διεξάγεται εξ ολοκλήρου την Τετάρτη (5/4), περιλαμβάνουν ντέρμπι στο Φάληρο και εκτός έδρας υποχρεώσεις για τους συγκάτοικους της κορυφή, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ.

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ καλούνται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» (21:00, Cosmote Sports 1HD) να ανασυνταχθούν έπειτα από ανεπιτυχή αποτελέσματα. Οι μεν «ερυθρόλευκοι» έμειναν στο 2-2 με τον Άρη, αν και προηγήθηκαν με δύο τέρματα διαφορά. Αποτέλεσμα που έφερε την αιφνίδια παραίτηση του Μίτσελ Γκονζάλες. Παρά το ότι ο Ολυμπιακός παρέμεινε αήττητος για 20ο παιχνίδι (13-7-0 με 46-9 τέρματα), χάθηκε η ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο από την κορυφή.

Μείνετε συντονισμένοι ΕΔΩ για να παρακολουθήσετε την live εξέλιξη του αγώνα, λεπτό προς λεπτό.

Οι δε «ασπρόμαυροι» γνώρισαν την πρώτη τους ήττα έπειτα από 17 ματς και τις 30/10, στο 0-1 από την ΑΕΚ στην Τούμπα. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, που επιστρέφει στον πάγκο έχοντας εκτίσει την τιμωρία του, είναι στο -6 από την πρώτη θέση και μια νέα ήττα θα βάλει, πιθανότατα, ταφόπλακα στα όνειρα για φινάλε στην πρώτη τριάδα.

Διαιτητής του ντέρμπι του Φαλήρου θα είναι ο Γάλλος Φρανσουά Λετεσιέ που πρόσφατα διηύθυνε το μεγάλο ντέρμπι της 29ης αγωνιστικής της Ligue 1 ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και τη Λιόν και κατατάσσεται στην κατηγορία Elite της UEFA.

Την αναμέτρηση του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μέσα από το κανάλι του Cosmote Sport 1 HD σε περιγραφή του Αντρέα Παλομπαρίνι. Σέντρα στις 21:00.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής των Play Off του πρωταθλήματος της Super League: