Αυλαία στο Gillette Unileague! (pics)
Tο 17o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου 5x5 Φοιτητών & Σπουδαστών Gillette Unileague έριξε την αυλαία του στην φαντασμαγορική Πανελλήνια Τελική Φάση που διεξήχθη το διήμερο 25-27 Μαΐου στο Olimpico Sport Club του Βόλου.

Στην κατάμεστη εγκατάσταση, ο κόσμος χάρηκε θέαμα και σόου, ενώ οι μάχες μέσα στο γήπεδο ήταν ομηρικές!

Οι ομάδες τα έδωσαν όλα και η κούπα του πρωταθλητή κατέληξε πανάξια στα χέρια των Amigos από την Αθήνα, οι οποίοι επικράτησαν επί της Sykies FC (Θεσσαλονίκη) στον τελικό με σκορ 7-2. Με το ίδιο σκορ, οι all Star Kordeliou (Θεσσαλονίκη) στέφθηκαν Κυπελλούχοι, επικρατώντας στον αντίστοιχο τελικό επί των Physio (Αθήνα).

Την 3η θέση κατέκτησαν οι Cometas FC (Θεσσαλονική), κερδίζονντας στα πέναλτι (3-2, 6-6 η κανονική διάρκεια του αγώνα) τους περσινούς πρωταθλητές ΗΔΤ από το Ρέθυμνο.

Οι Red Drops ήταν εντυπωσιακές στο χορευτικό τους σόου, όπως και ο Χριστόφορος Ζαραλίκος στο stand-up comedy! μετά τον εξαιρετικό τελικό, βραβεύτηκαν ο MVP της διοργάνωσης Στέφανος Γιώτης (BBH / Αθήνα) και ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Κιάμος Γκίνης (Στρουμφίτες / Ηράκλειο).