Beach Volley League 2014: Οι ημιτελικοί του μεικτού ερασιτεχνών στα Χανιά

Από neolaia.gr Team 22 Ιουνίου 2014

chania04

Οι ομάδες των Τσαπάκη Νικόλαου / Παπά Άντζελας, Xαλκιαδάκη Νικόλαου / Ντεμάι Χρύσας, Τριανταφυλλίδη Λίζας / Ρηγάκη Μανούσου και Στάθη Γιάννας / Βεριγάκη Μιχάλη προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του μεικτού στην κατηγορία ερασιτεχνών στο Beach Volley League 2014 που γίνεται στην εντυπωσιακή παραλία των Αγίων Αποστόλων στα Χανιά. Οι ημιτελικοί της κατηγορίας και ο τελικός για την ανάδειξη του πρωταθλητή θα γίνει την Κυριακή 22 Ιουνίου.
Όπως την Παρασκευή, έτσι και σήμερα τους αγώνες παρακολουθεί πλήθος κόσμου που έχει γεμίσει τις εγκαστάσεις του AΣΒV Νέας Κυδωνίας που είναι μοναδικές στην Ελλάδα με πέντε γήπεδα μπιτς βόλεϊ σε μια από τις καλύτερες παραλίες της Κρήτης.

Τα αποτελέσματα στην κατηγορία Μεικτού ερασιτεχνών (amateur):

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ BEACH VOLLEY LEAGUE 2014
ΧΑΝΙΑ 20-22 – ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΓ.ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΧΑΝΙΑ
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣBV ΝΕΑΣ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ (AMATEUR) ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ Όμιλος
Αποστολάκη Αναστασία / Φυντριλάκης Κώστας – Κολτσάκη Τέτα/Τζανιδάκης Χρήστος 1-0 (25 -16)
Κολτσάκη Τέτα/Τζανιδάκης Χρήστος – Xαλκιαδάκης Νικόλας / Ντεμάι Χρύσα 0-1 (09-25)
Xαλκιαδάκης Νικόλας / Ντεμάι Χρύσα – Αποστολάκη Αναστασία / Φυντριλάκης Κώστας 1-0 (25-21)

Β΄ Όμιλος
Aποστολάκη Μαρία / Ντουντουλάκης Σταύρος – Τριανταφυλλίδη Λίζα/Ρηγάκης Μανούσος 0-1 (20-25)
Τσαπάκης Νίκος / Παπά Άντζελα – Aποστολάκη Μαρία / Ντουντουλάκης Σταύρος 1-0 (25-13)
Τριανταφυλλίδη Λίζα / Ρηγάκης Μανούσος – Τσαπάκης Νίκος / Παπά Άντζελα 0-1 (21-25)

Γ΄ Όμιλος
Μανιατάκης Γιαννης/Λαγουμιτζάκη Λίνα – Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ποιμενίδης Γιάννης 1-0 (25-17)
Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ποιμενίδης Γιάννης – Χνάρης Ηλίας / Παυλάκη Χριστίνα 1-0 (25-20)
Χνάρης Ηλίας / Παυλάκη Χριστίνα – Μανιατάκης Γιαννης/Λαγουμιτζάκη Λίνα 0-1 (23-25)

Δ΄ Όμιλος
Ντουσάκης Μιχάλης / Διγαλάκη Ελένη – Γεωραγακάκης Γιώργος / Βουρδουμπάκη Νιόβη 0-1 (23-25)
Μητροπούλου Βάσω / Μητρόπουλος Γιώργος – Ντουσάκης Μιχάλης / Διγαλάκη Ελένη 1-0 (25 -23)
Γεωραγακάκης Γιώργος / Βουρδουμπάκη Νιόβη – Μητροπούλου Βάσω / Μητρόπουλος Γιώργος 0-1 (19-25)

Ε΄ Όμιλος
Αλεξάκης Σταύρος / Σταματίου Τζίνα – Στάθη Γιάννα / Βεριγάκης Μιχάλης 0-1 (14 – 25)
Καλογεράκη Τζίνα/Κολλιόπουλος Γιώργος – Αλεξάκης Σταύρος / Σταματίου Τζίνα 0-1 (23-25)
Στάθη Γιάννα / Βεριγάκης Μιχάλης – Καλογεράκη Τζίνα / Κολλιόπουλος Γιώργος 1-0 (25-21)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Τσαπάκης Νίκος / Παπά Άντζελα – Αποστολάκη Αναστασία / Φυντριλάκης Κώστας 1-0 (25-13)
Xαλκιαδάκης Νικόλας / Ντεμάι Χρύσα – Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ποιμενίδης Γιάννης 1-0 (25 -20)
Μανιατάκης Γιαννης/Λαγουμιτζάκη Λίνα – Τριανταφυλλίδη Λίζα / Ρηγάκης Μανούσος 0-1 (17 -25)
Μητροπούλου Βάσω / Μητρόπουλος Γιώργος – Στάθη Γιάννα / Βεριγάκης Μιχάλης 0-1 (24-26)

HMITEΛΙΚΟΙ – Κυριακή 22 Ιουνίου
Τσαπάκης Νίκος / Παπά Άντζελα
Xαλκιαδάκης Νικόλας / Ντεμάι Χρύσα
Τριανταφυλλίδη Λίζα / Ρηγάκης Μανούσος
Στάθη Γιάννα / Βεριγάκης Μιχάλης
*Η κλήρωση των ημιτελικών θα γίνει το πρωί της Κυριακής 22/6.
ΤΕΛΙΚΟΙ – Κυριακή 22 Ιουνίου

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ