Τα σχολεία που κλείνουν αύριο

Από neolaia.gr Team 2 Δεκεμβρίου 2009

Flu

Αναλυτικά τα τμήματα και τα σχολεία που βάζουν «λουκέτο» εξαιτίας της νέας γρίπης στην Αττική από Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη.
Από την Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου κλείνουν:

Πειραιάς

Δημοτικά και νηπιαγωγεία
35ο Δ.Σ. Πειραιά (τάξη Δ )
54ο Δ.Σ. Πειραιά (τμήμα Β2)
47ο Δ.Σ. Πειραιά (τάξη Ε)
27ο Δ.Σ. Νίκαιας (τμήμα Δ1)
18ο Δ.Σ. Κερατσινίου (τμήματα Β2,Α1)
6ο Ν/Γ Πειραιά
35ο Ν/Γ Πειραιά
9ο Ν/Γ Νίκαιας
1ο Ν/Γ Κερατσινίου
2ο Πειραματικό Δ.Σ. Ρέντη “Α. Σαμαράκης”
5ο Ν/Γ Κορυδαλλού
1. 5ο Δ.Σ. Περάματος & 10ο Ν/Γ Περάματος

Γυμνάσια
6ο ΓΕΛ Πειραιά
3ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού
1ο Γυμνάσιο Κερατσινίου
6ο Γυμνάσιο Κερατσινίου
8ο Γυμνάσιο Νίκαιας (τμήμα Γ2)
1ο Γυμνάσιο Καλλίπολης Πειραιά (τμήματα Γ2,Γ4)
7ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού (τμήμα Β4)
11ο Γυμνάσιο Πειραιά (τμήμα Α3)
1ο ΕΠΑΛ Δραπετσώνας (τμήμα ΓΕ)
1ο ΓΕΛ Κορυδαλλού (τμήμα Α2)
ΓΕΛ Καλλίπολης Πειραιά (τμήματα Α1,Α2,Α3)
1ο ΕΠΑΛ Περάματος (τμήματα ΑΥ2,Β5)
Ίδρυμα «Παιδική Στέγη» της «Γωνίας του Παιδιού» (κλείνει όλος ο παιδικός σταθμός)

Ανατολική Αττική

34ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
2ο Νηπιαγωγείο Λαυρίου: Όλα τα τμήματα
4ο Νηπιαγωγείο Γέρακα: Όλα τα τμήματα
2ο Νηπιαγωγείο Νέας Μάκρης: Όλα τα τμήματα
2ο Νηπιαγωγείο Αυλώνας: Όλα τα τμήματα
Νηπιαγωγείο Πολυδενδρίου: Όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Δ1
5ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Ε1
8ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήματα Α2,Γ2
9ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήματα Β2,Γ2
14ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
15ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ2
4ο Δημοτικό Σχολείο Κορωπίου: Τμήμα ΣΤ1
4ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: Τμήμα Α2
7ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Ε2
1ο Δημοτικό Σχολείο Σπατών: Τμήμα Ε3
Δημοτικό Σχολείο Πολυδενδρίου: Όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήμα Δ1
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Ελληνογερμανική Αγωγή»: Τμήμα Ε6

Γυμνάσιο Σπάτων: Όλα τα τμήματα
2ο Γυμνάσιο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Καλυβίων : Όλα τα τμήματα
1ο Γυμνάσιο Λαυρίου: Όλα τα τμήματα
1ο Γυμνάσιο Κορωπίου: Τμήμα Β4
Γυμνάσιο Αναβύσσου: Τμήμα Α2
2ο Γυμνάσιο Βάρης: Τμήμα Γ3
Γυμνάσιο Μαραθώνα : Τμήμα Α2
7ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Τμήματα Β5, Γ1
1ο Γυμνάσιο Σκάλας Ωρωπού: Τμήματα Α3, Α4, Γ1
2ο Γυμνάσιο Σκάλας Ωρωπού: Τμήμα Γ1
Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Καίσαρη»: Τμήμα Β1
Λύκειο Λαυρίου: Όλα τα τμήματα
1ο Λύκειο: Βούλας: Όλα τα τμήματα
1ο Λύκειο Γέρακα: Τμήμα Β1
1ο Επαγγελματικό Λύκειο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
2ο Επαγγελματικό Λύκειο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
ΕΠΑΣ Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
1ο Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
2ο Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα

Από την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου κλείνουν:

Αθήνα-Πειραιάς

Ιδιωτικός Παιδικός Σταθμός «Μαγικός Αυλός» (Μετεώρων 8, Χαλάνδρι)
Ιδιωτικός Παιδικός Σταθμός «Γλυκές Φατσούλες» (Κρυστάλλη 15 & Παλαμά)

4ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου
118ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
2ο Νηπιαγωγείο Ταύρου
96ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
78ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
45ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
73ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
144ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
98ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
121ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο «ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ»
3ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου
9ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου
29ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
6ο Νηπιαγωγείο Βύρωνα
19ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
15ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο «Μαγικός Αυλός»
11ο Νηπιαγωγείο Αγ. Παρασκευής
5ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
3ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
5ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου
4ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς
Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο «ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΓΩΓΗ»
6ο Νηπιαγωγείο Ν. Ηρακλείου
1ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας
2ο Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης
6ο Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης
19ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας
22ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας
3ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας
16ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας
Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Μάνεση
3ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
4ο Νηπιαγωγείο Μελισσίων
Νηπιαγωγείο Εκάλης
2ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας
1ο Ειδικό Νηπιαγωγείο Καλλιθέας
5ο Νηπιαγωγείο Μοσχάτου
5ο Νηπιαγωγείο Παλαιού Φαλήρου
10ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας
2ο Νηπιαγωγείο Ελληνικού
3ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου
14ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω
12ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω
27ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω
14ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
22ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
25ο Νηπιαγωγείο Ιλίου

31ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Γ1 και Ε1
4ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα ΣΤ1
26ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1
8ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Α2
72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
2ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου: Τμήμα Ε2
4ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών:
93ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ2
95ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β2, Ε1 και Στ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1
12ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
35ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1
41ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1
74ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β1, Δ1 και Ε1
84ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
105ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Στ1
115ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β1
135ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
113ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
148ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
174ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε1 και Ε2
2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Στ2
6ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Α1
130ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ2
28ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
170ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Στ1
53ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
22ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1 και Δ1
86ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ2 και Στ1
21ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α2
133ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1
1ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο «Β. ΚΑΝΑΣΗ και Α. ΚΑΝΤΕΜΙΡΗ»: Τμήματα Α1 και Στ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α2 και Δ2
19ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήμα Στ1
10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Β2
11ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήματα Α1, Γ1 και Γ2
4ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
16ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήμα Στ1
7ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήματα Δ1 και Ε1
12ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
3/ΘΕΣΙΟ Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ
1/ΘΕΣΙΟ Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ
Πειραματικό Ειδικό Δημοτικό Σχολείο ΜΔΔΕ
Πειραματικό 6/ΘΕΣΙΟ Ειδικό Δημοτικό Σχολείο ΠΤΔΕΠΑ
9ο Δημοτικό Σχολείο Αγ. Παρασκευής: Τμήματα Δ2 και Γ1
6ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού: Τμήμα Ε6
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο «ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΣΟΛΩΜΟΣ»: Τμήμα Γ
1ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: Τμήμα Β1
6ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: Τμήμα Β2
14ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: Τμήμα Α2
4ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης: Τμήμα Γ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: Τμήμα Γ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων: Τμήματα Α2, Γ2, ΣΤ
2ο Δημοτικό Σχολείο Λυκόβρυσης: Τμήμα Β2
2ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήμα Β1
19ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Β2
2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Α1
6ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήμα Στ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήμα Γ2
2ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου: Τμήμα Β1
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο «ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ»: Τμήμα Δ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Αγ. Παρασκευής
Κρυστάλλειο Δημοτικό Σχολείο Πεντέλης
Ιδιωτικό Σχολείο «ΛΑΣΚΑΡΗ»
4ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο «ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΓΩΓΗ»
1ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
9ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας
8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας
11ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα ΣΤ2
2ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήματα Α2 και Δ2
5ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήματα Γ2 και ΣΤ2
7ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης: Τμήματα Α2 και Στ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Λυκόβρυσης: Τμήμα Α2
15ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Γ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Γ2
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο Μάνεση: Τμήμα Δ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
16ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
6ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
5ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης: Τμήμα Γ
6ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: Τμήμα Α1
4ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: Τμήματα Ε1, Ε2
6ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου: Τμήμα Α1
2ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: Τμήματα Γ2, Δ2
14ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: Τμήμα ΣΤ
3ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: Τμήμα Α1
11ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου: Τμήματα Ε1, Ε2, ΣΤ1
7ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: Τμήμα ΣΤ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: Τμήμα Γ1
26ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας
11ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
4ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου
5ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου
2ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης
4ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού
3ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
18ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
6ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου
Σύγχρονα Εκπαιδευτήρια Μ. ΧΟΥΡΔΑΚΗ: Τμήμα Β2
Ιδιωτικά Σχολεία Εκπαιδευτήρια ΚΟΥΤΣΟΜΑΛΛΗ
Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. ΜΑΛΛΙΑΡΑ
16ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
1ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Γ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Ε1
5ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Γ2
10ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
6ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήματα Γ2, ΣΤ2
16ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
13ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Β2
27ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
30ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Α2
10ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Α3
2ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού
3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων
7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β1
9ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων
6ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήμα Ε1
4ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου
2ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήματα Δ2, Ε3
15ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήματα Β2
25ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήματα Α1

41ο Γυμνάσιο Αθηνών
5ο Γυμνάσιο Βύρωνα: Τμήμα Α2
3ο Γυμνάσιο Βύρωνα: Τμήμα Α1
20ο Γυμνάσιο Αθηνών
50ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β1,Β3 και Β4
1ο Γυμνάσιο Ταύρου
1ο Γυμνάσιο Ζωγράφου: Τμήμα Α3
4ο Εσπερινό Γυμνάσιο Αθηνών
6ο Γυμνάσιο Αθηνών
36ο Γυμνάσιο Αθηνών
16ο Γυμνάσιο Αθηνών
3ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
20ο Γυμνάσιο Αθηνών
2ο Γυμνάσιο Αγ. Παρασκευής: Τμήμα Γ3
2ο Γυμνάσιο Χολαργού: Τμήμα Γ1
4ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου: Τμήματα Α2, Β3 και Β4
5ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου: Τμήματα Α3 και Γ3
6ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου: Τμήματα Β1 και Γ1
Γυμνάσιο «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ»: Τμήματα Α2 και Β2
3ο Γυμνάσιο Χολαργού
4ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης: Τμήμα Γ3
5ο Γυμνάσιο Καλλιθέας: Τμήμα Γ2
6ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Α3
3ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Β2
3ο Γυμνάσιο Μοσχάτου: Τμήματα Α1, Α3
5ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου: Τμήματα Γ3, Γ4
2ο Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Ελληνικού: Τμήμα Β3
4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
Γυμνάσιο ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΥ
1ο Γυμνάσιο Αγίας Βαρβάρα: Τμήματα Β2, Β4
13ο Γυμνάσιο Περιστερίου
1ο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων: Τμήματα Β3, Β4
2ο Γυμνάσιο Καματερού
3ο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β1

41ο Λύκειο Αθηνών
3ο Λύκειο Νέας Φιλαδέλφειας
4ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Α5
2ο ΓΕΛ Ηλιούπολης: Τμήμα Γ3
1ο ΓΕΛ Υμηττού: Τμήμα Α4
46ο ΓΕΛ Αθηνών
6ο ΓΕΛ Ζωγράφου: Τμήμα Α2
1ο ΕΠΑΛ Υμηττού: Τμήμα ΒΗ (Ηλεκτρολογίας)
36ο ΓΕΛ Αθηνών
4ο Εσπερινό Λύκειο Αθηνών
6ο ΓΕΛ Αθηνών
16ο ΓΕΛ Αθηνών
2ο Λύκειο Ηλιούπολης
20ο ΓΕΛ Αθηνών
2ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Β5
19ο ΓΕΛ Αθηνών
3ο ΓΕΛ Αγ. Παρασκευής: Τμήμα Α3
2ο ΓΕΛ Χολαργού: Τμήμα Β2
2o ΓΕΛ Αλίμου: Τμήμα Α2
4o ΓΕΛ Αργυρούπολης: Τμήμα Γ1
Λύκειο ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΥ
3ο ΓΕΛ Πετρούπολης: Τμήμα Γ1
2ο ΕΠΑΛ Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β6
1ο ΕΠΑΛ Καματερού
ΕΠΑΛ Πετρούπολης
9ο Λύκειο Περιστερίου: Τμήμα Α1
2ο ΓΕΛ Καματερού: Τμήμα Β3
2ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου
Ιδιωτικό ΓΕΛ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ

Επίσης, ανακαλείται η απόφαση της διακοπής λειτουργίας μαθημάτων στο τμήμα Γ1 του 9ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ιωνίας.

Ανατολική Αττική

9ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
3ο Νηπιαγωγείο Βούλας: Όλα τα τμήματα
3ο Νηπιαγωγείο Μαρκοπούλου: Όλα τα τμήματα
Νηπιαγωγείο Αγίας Μαρίνας Νέας Μάκρης: Όλα τα τμήματα
2ο Νηπιαγωγείο Αγίου Στεφάνου: Όλα τα τμήματα
3ο Νηπιαγωγείο Αγίου Στεφάνου: Όλα τα τμήματα
1ο Νηπιαγωγείο Αυλώνας: Όλα τα τμήματα
3ο Νηπιαγωγείο Σπάτων: Όλα τα τμήματα
Νηπιαγωγείο Κιτσίου: Όλα τα τμήματα
13ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήματα Δ1,Δ2,Ε3
14ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ1
28ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
3ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας: Τμήμα Β2
3ο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα: Τμήμα Β2
2ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα: Τμήμα Γ2
1ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Ε2
3ο Δημοτικό Σχολείο Σπατών: Όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: Όλα τα τμήματα
2ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: Όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήμα Β6
5ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: Τάξη Β

1ο Γυμνάσιο Κορωπίου: Τμήμα Γ3
7ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Τμήμα Α2
1ο Γυμνάσιο Λαυρίου: Τμήμα Γ1
Γυμνάσιο Πικερμίου: Όλα τα τμήματα
1ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης: Όλα τα τμήματα
11ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Τμήματα Α1,Α3
1ο Γυμνάσιο Παιανίας: Όλα τα τμήματα
Εσπερινό Γυμνάσιο Παλλήνης: Όλο
1ο Λύκειο Παλλήνης: : Όλα τα τμήματα
1ο Λύκειο: Βούλας : Τμήμα Γ2,Γ3
2ο Λύκειο Βούλας: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Λαυρίου: Τμήματα Α4, Β1, Β2
Λύκειο Βάρης: Όλα τα τμήματα
1ο Λύκειο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
St Lawrence College: Τμήμα Β2

Από την Τρίτη 1 Δεκεμβρίου και για μία εβδομάδα τα σχολεία που θα κλείσουν είναι:

Αθήνα

Παιδικοί σταθμοί:
Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ», Επτανήσου 4, Άλιμος
Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «SUNNY» ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΙΟΥ, Γενναίου Κολοκοτρώνη 56, Φιλοπάππου
Μονάδα Φροντίδας Προσχολικής Αγωγής και Διαπαιδαγώγησης «Joyland bebe», Στρ. Ρογκάκου 17, Μαρούσι
Παιδική Στέγη του Γενικού Νοσοκομείου Παίδων «Αγία Σοφία», Θηβών και Παπαδιαμαντοπούλου

4ο Νηπιαγωγείο Ταύρου
53ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
50ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
117ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
8ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
5ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
42ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
57ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
27ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
7ο Νηπιαγωγείο Νέας Φιλαδέλφειας
110ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
143ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
107ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
30ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου
10ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου
4ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
4ο Νηπιαγωγείο Βύρωνα
5ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου: τμήμα Τ1
2ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς (ολοήμερο)
7ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)
6ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου (ολοήμερο)
3ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)
12ο Νηπιαγωγείο Αγίας Παρασκευής (κλασσικό και ολοήμερο)
Ελληνογερμανικός Εκπαιδευτικός Σύλλογος Νηπιαγωγείο
2ο Νηπιαγωγείο Μελισσίων (κλασσικό και ολοήμερο)
19ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου
1ο Νηπιαγωγείο Π. Ψυχικού
6ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
7ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
9ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
8ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας το Ολοήμερο τμήμα
2ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας το Ολοήμερο τμήμα
2ο Νηπιαγωγείο Μοσχάτου το Ολοήμερο
8ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου
4ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας
17ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας
7ο Νηπιαγωγείο Ν. Σμύρνης
3ο Νηπιαγωγείο Ν. Σμύρνης
Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Παπαδημητρίου – Τσακρη (Σπίτι των Μικρών )
2ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω (όλα τα τμήματα)
9ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω (όλα τα τμήματα)
7ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)
9ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)
10ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)
3ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)
9ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου (όλα τα τμήματα)
32ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
35ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
42ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
38ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου: Κλασσικό τμήμα
11ο Νηπιαγωγείο Καματερού (όλα τα τμήματα)
2ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
16ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
26ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
28ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
24ο Νηπιαγωγείο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
5ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης (όλα τα τμήματα)
ΕΙΔΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΣΜΟΥ(από 30-11 έως 6-12-09)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)

52ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
3ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου: Τμήματα Α2, Δ2
136ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1
75ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1
72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε2, ΣΤ2
128ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
5ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου
56ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ2
137ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β2, Γ2
4ο Δημοτικό Σχολείο Ταύρου: Τμήματα Β2, Δ1
3ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α2, Γ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης
91ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Δ1, Ε1
5ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Δ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης: Τμήμα ΣΤ1
13ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
8ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης: Τμήματα Α1, Β1, ΣΤ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
7ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
15ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ1, Ε1
19ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1
35ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1
40ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
70ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
84ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β1, Γ1
107ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ2
135ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Β1, Δ2
155ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε1
34ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
88ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
113ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β1
173ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε2, ΣΤ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα ΣΤ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Γ1
65ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
53ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε2
29ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1
99ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
50ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
3ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Γ1
15ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Δ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Α1
28ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ1, Δ1
1 Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα ΣΤ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα Ε2
7ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήματα Γ1, Δ1
19ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α1, Δ1
16ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου
7ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου
12ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου
2ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήματα Δ1, Δ2
2ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Β1
4ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα
1ο Δημοτικό Σχολείο Υμηττού: Τμήμα Γ2
16ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Ε1
10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Α1
20ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
5ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα
11ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήμα ΣΤ2
12ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Δ3
22ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Β1, ΣΤ1
15ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Β1
8ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
3ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Ε1
Β ΠΕΙΡ. ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ, ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
1Ο Α 6/ΘΕΣΙΟ ΠΕΙΡ ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΥ, ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
ΠΕΙΡ. ΕΙΔ. ΣΧ. ΜΔΔΕ, ΤΟ ΤΜΗΜΑ Γ3
ΠΕΙΡ 6/ΘΕΣΙΟ ΕΙΔ. ΣΧ. ΠΤΔΕ/ΕΚΠΑ, ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΣΤ1
17ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ1
3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Α1, Γ2 και Γ3
6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Β1
7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Α1, Α3
9ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Δ1, Ε1
4ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού: τμήμα Στ2
8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: τμήμα Γ2
9ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: τμήματα Δ2, Στ2 και Γ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήμα Β2
Δημοτικό Σχολείο Παλαιάς Πεντέλης: τμήμα Γ1
5ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήματα Ε2 και Δ2
11ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: τμήμα Α2 και Δ1
14ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: τμήμα Α1
6ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: τμήμα Β1
7ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: τμήμα Β1
4ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων: τμήματα Α2 και Ε2
6ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: τμήμα Β1
Δημοτικό Σχολείο «ΠΟΛΚΑ ΦΡΟΕΛΕΝ»: τμήμα Στ
Δημοτικό Σχολείο «ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ»:τμήμα Ε3
1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής
9ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Ηρακλείου
7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
10ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
1ο Δημοτικό Σχολείο Ψυχικού
3ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
11ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
8ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
4ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς
9ο Δημοτικό σχολείο Αλίμου: τμήμα Δ
26ο Δημοτικό σχολείο Καλλιθέας: τμήματα Β1, Ε2
10ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Ε2
11ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Δ2
17ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Α1
21ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: τμήμα Δ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: τμήμα Β2
6ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: τμήμα Ε2
3ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: τμήμα ΣΤ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήμα Β1
4ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού: τμήματα Γ1, Δ2
7ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήμα ΣΤ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα Γ1
10ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα Δ2
1ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης: τμήματα ΣΤ1, ΣΤ2
12ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήματα Α1, Α2, ΣΤ1
18ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήματα Β, Δ
3ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: τμήμα ΣΤ1
2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Α1
6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Α2
9ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: τμήμα Γ2
3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης: τμήματα Γ2, Ε1, Ε2
2ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Ε
4ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Β1
5ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήματα Α1, Δ2
9ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα ΣΤ
12ο Δημοτικό Σχολείο Π. Φαλήρου: τμήμα Γ1
Εκπαιδευτήρια Δημοτικό Σχολείο Χρυσοστ. Σμύρνης: τμήματα Β2, Δ2, ΣΤ3
Νέα Εκπαιδευτήρια Δημοτικό Σχολείο Γ. Μαλλιάρα: τμήμα Ε2
9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας
1ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας
8ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
1ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού
15ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου
12ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου
10ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
2ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
11ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
4ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
5ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
8ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης
4ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου
Ιδιωτικά Δημοτικά Σχολεία Γεννάδειος ( Εκπαιδευτήρια Ζώη )
1ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Ε1
7ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Γ2
9ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Δ1
14ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Δ1
16ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήματα Ε, Στ
5ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήμα Β
3ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήμα Β1
1ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήματα Β1 και Δ1
3ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
9ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήματα Β2 και Ε2
17ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
22ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Γ1
25ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
27ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Στ2
28ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
32ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Δ1
48ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
2ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΓΟΥΛΕΑ ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ: Τμήμα Α2
8ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β1
4ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Β2 και Ε1
6ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Γ1 και Δ1
8ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Ε1
ΝΕΣΤΩΡΕΙΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΛΙΟΥ (όλα τα τμήματα)
13ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήματα Α2 και Στ2
8ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήμα Γ2 (από 1-12 έως 6-12-09)
11ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου (από 1-12 έως 6-12-09)
Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιλίου (από 1-12 έως 4-12-09)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΤΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑ &ΣΙΑ ΟΕ (όλα τα τμήματα)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΝΤΑΓΚΑΣ & ΣΙΑ ΟΕ (όλα τα τμήματα)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ – ΧΑΪΔΑΡΙ (όλα τα τμήματα)
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΦΑΙΑ ΧΑΪΔΑΡΙ (όλα τα τμήματα)

1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών
41ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β1, Β2, Β3, Β4
67ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β2, Γ1
2ο Γυμνάσιο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Α2
72ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α1, Α4
60ο Γυμνάσιο Αθηνών
18ο Γυμνάσιο Αθηνών
Γυμνάσιο Νέας Χαλκηδόνας: Τμήμα Β2
36ο Γυμνάσιο Αθηνών
6ο Γυμνάσιο Αθηνών
2ο Γυμνάσιο Υμηττού
52ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β5, Γ1, Γ5
1ο Γυμνάσιο Ταύρου: Τμήμα Β4
2ο Γυμνάσιο Ταύρου: Τμήμα Α4
62ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α3, Β2
26ο Γυμνάσιο Αθηνών
16ο Γυμνάσιο Αθηνών
1ο Γυμνάσιο Ζωγράφου: Τμήμα Α2
5ο Γυμνάσιο Ζωγράφου
57ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήμα Β2
9ο Γυμνάσιο Αθηνών
34ο Γυμνάσιο Αθηνών
54ο Γυμνάσιο Αθηνών
1ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: Τμήμα Α3
4ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: τμήμα Γ1
1ο Γυμνάσιο Πεύκης: τμήματα Α2, Γ2 και Γ3
Γυμνάσιο Ν. Ερυθραίας: τμήματα Β2 και Γ3
4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήμα Α2
5ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήματα Γ1 και Γ4
6ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας: τμήματα Α4 και Β1
1ο Γυμνάσιο Μεταμόρφωσης: τμήμα Α1
Γυμνάσιο Λυκόβρυσης: τμήμα Γ3
Γυμνάσιο Μάνεση: τμήμα Γ1
2ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Β4
3ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Γ2 και Γ5
5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Γ1
6ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου
7ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου
«ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ» Γυμνάσιο Μελισσίων
ST CATHERINE’S BRITISH SCHOOL
1ο Γυμνάσιο Μελισσίων
Γυμνάσιο Φιλοθέης
1ο Γυμνάσιο Γερμανικής Σχολής Αθηνών
2ο Γυμνάσιο Μελισσίων
Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων ΚΑΝΤΑ
6ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: τμήμα Α1
14ο Γυμνάσιο Καλλιθέας: τμήμα Γ2
3ο Γυμνάσιο Αλίμου: τμήματα Α2, Α5
4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: τμήμα Α3
2ο Γυμνάσιο Ελληνικού: τμήμα Α3
Ιδιωτικό Γυμνάσιο Ξενοπούλου: τμήμα Γ1
Γυμνάσιο Μαλλιάρα: τμήματα Β1, Β2
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
8ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
7ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
5ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου
1ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: Τμήμα Β2
9ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: Τμήμα Β2
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ (όλα τα τμήματα)
5ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
14ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
18ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Γ2
20ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Α2
3ο Γυμνάσιο Καματερού: Τμήμα Γ2
2ο Γυμνάσιο Καματερού Τμήματα Α2, Α4
3ο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων Τμήματα Β3, Γ1
2ο Γυμνάσιο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
6ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήματα Α1, Γ3
10ο Γυμνάσιο Ιλίου (όλα τα τμήματα)
3ο Γυμνάσιο Πετρούπολης (όλα τα τμήματα)
11ο Γυμνάσιο Περιστερίου (όλα τα τμήματα) από 30-11-09 έως και 1-12-09
Ιδιωτικό Σχολείο ΕΚΠ. ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ (όλα τα τμήματα)

2ο ΓΕΛ Nέας Φιλαδέλφειας
3ο ΓΕΛ Nέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Α1
2ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Β4
4ο ΓΕΛ Γαλατσίου: Τμήμα Α1
18ο ΓΕΛ Αθηνών: Τμήμα Α3
28ο ΓΕΛ Αθηνών
6ο ΓΕΛ Αθηνών
2ο ΓΕΛ Ηλιούπολης: Τμήμα Β2
2ο ΓΕΛ Υμηττού
26ο ΓΕΛ Αθηνών
42ο Αθηνών
6ο ΓΕΛ Ζωγράφου: Τμήμα Β3
2ο ΕΠΑΛ Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Β1
1ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου: Τμήμα Β3
9ο ΓΕΛ Αθηνών
34ο ΓΕΛ Αθηνών
54ο ΓΕΛ Αθηνών
1ο ΓΕΛ Κηφισιάς
1ο ΓΕΛ Χολαργού
3ο ΓΕΛ Χολαργού
1ο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου
2ο ΓΕΛ Χαλανδρίου: τμήμα Β3
1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής: τμήμα Α2
3ο ΓΕΛ Κηφισιάς
«ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ» Λύκειο Μελισσίων
Λύκειο Λυκόβρυσης
1ο ΕΠΑΛ Γλυφάδας: τμήματα Β Πληροφ. , Β2, Η-Δ
3ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης: τμήμα Β1
1ο ΓΕΛ Αργυρούπολης: τμήμα Β4
5ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης: τμήμα Β3
1ο ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης: τμήματα ΑΤ2, ΑΥ1
3ο ΓΕΛ Καλλιθέας: τμήμα Β2
1ο ΓΕΛ Ελληνικού: τμήματα Α3, Β2
3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης: τμήματα Α3, Γ3
5ο ΓΕΛ Γλυφάδας
4ο ΓΕΛ Περιστερίου (όλα τα τμήματα)
6ο ΓΕΛ Περιστερίου: Τμήματα Α1, Β1, Β3
2ο ΓΕΛ Καματερού: Τμήματα Β1, Γ2
4ο ΓΕΛ Ιλίου: Τμήμα Α2
7ο ΓΕΛ Ιλίου: Τμήμα Β1, Β4
3ο ΓΕΛ Πετρούπολης: Τμήμα Α2, Β2
1ο ΕΠΑΛ Ιλίου (όλα τα τμήματα)
ΕΠΑΛ Πετρούπολης: Τμήμα Α6, ΓΜ4, ΓΠ1
1ου ΕΠΑΛ Αιγάλεω: Τμήμα Α4

Επίσης αποφασίστηκε διακοπή λειτουργίας μαθημάτων στα:

1ο Ενιαίο Λύκειο Πετρούπολης: τμήματα Α2, Β2
5ο Γυμνάσιο Περιστερίου: τμήμα Γ3

Ανατολική Αττική

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
23ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
36ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
3ο Νηπιαγωγείο Βούλας: Όλα τα τμήματα
5ο Νηπιαγωγείο Βούλας: Όλα τα τμήματα
1ο Νηπιαγωγείο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα
1ο Νηπιαγωγείο Αγίου Στεφάνου: Όλα τα τμήματα
1ο Νηπιαγωγείο Κρυονερίου: Όλα τα τμήματα
2ο Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Νέα Γενιά Ζηρίδη»: Όλα τα τμήματα
1ο Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Αναγέννηση»: Όλα τα τμήματα
Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήμα Ν1
Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων «Ελληνογερμανική Αγωγή»: Τμήμα Β5
5ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ2
7ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
8ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τάξη Α
9ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα ΣΤ3
13ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήμα Γ1
15ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Τμήματα Γ1, Ε2, ΣΤ1
20ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
23ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
29ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: Όλα τα τμήματα
1Ο Δημοτικό Σχολείο Θρακομακεδόνων: Όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Βάρκιζας: Όλα τα τμήματα
3ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας: Τμήμα Δ2
2ο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: Τμήμα Γ2
4ο Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: Όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Κίτσιου: Όλα τα τμήματα
4ο Δημοτικό Σχολείο Κορωπίου: Τμήμα ΣΤ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο-Ράφτη: Όλα τα τμήματα
2ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο-Ράφτη: Όλα τα τμήματα
3ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: Όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Ανατολής Νέας Μάκρης: Όλα τα τμήματα
2ο Δημοτικό Σχολείο Πικερμίου: Τάξη Ε
Δημοτικό Σχολείο Γέρακα: Τμήμα Β1
2ο Δημοτικό Σχολείο Γλυκών Νερών: Όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Ε1
7ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: Τμήμα Β1
2ο Δημοτικό Σχολείο Πικερμίου: Τάξη Ε
3ο Δημοτικό Σχολείο Σπατών: Τμήμα Α2
2ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: Τμήματα Γ2,Δ2,Ε1
Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς: Τάξη Γ
1ο Δημοτικό Σχολείο Κρυονερίου: Όλα τα τμήματα
2ο Δημοτικό Σχολείο Κρυονερίου: Τάξη Β
Δημοτικό Σχολείο Πολυδενδρίου: Τάξη Ε
Δημοτικό Σχολείο «Σχολή Καλογεροπούλου»: Τμήμα Δ1
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα»: Τμήματα Α5, Δ4, Ε2,Ε5
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «St. Lawrence College» : Τμήμα 4R
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου»: Όλα τα τμήματα

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου: Όλα τα τμήματα
6ο Γυμνάσιο Αχαρνών: Τμήμα Α2
8ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Όλα τα τμήματα
Γυμνάσιο «Πρότυπο Εκπαιδευτήριο»: Γ1
1ο Γυμνάσιο Βούλας: Όλα τα τμήματα
Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Ζηρίδης»: Όλα τα τμήματα
Γυμνάσιο Διονύσου: Όλα τα τμήματα
2ο Γυμνάσιο Βάρης: Τμήμα Β1
9ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Όλα τα τμήματα
7ο Γυμνάσιο Αχαρνών : Τμήμα Β2
1ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης: Τμήματα Α2, Α4
2ο Γυμνάσιο Παιανίας: Όλα τα τμήματα
2ο Γυμνάσιο Βούλας: Τμήμα Β4
1ο Γυμνάσιο Κορωπίου: Τμήμα Β2
2ο Γυμνάσιο Καλυβίων: Τμήματα Β1, Β2
1ο Γυμνάσιο Λαυρίου : Τμήμα Γ2
Γυμνάσιο Αναβύσσου : Τμήμα Α1
Γυμνάσιο Πικερμίου: Τμήμα Γ2
1ο Λύκειο Αχαρνών: Τμήμα Β1
Λύκειο Σπατών: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Ζηρίδη»: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Διονύσου: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Αγ. Στεφάνου: Όλα τα τμήματα
Λύκειο Βάρης: Τμήμα Α5
2ο Λύκειο Βούλας: Τμήμα Γ3
Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Καργάκου»: Όλα τα τμήματα