T. Weah
83'
J. Sargent
H. Wright

Αγγλία και ΗΠΑ διασταυρώνουν τα… ξίφη τους σήμερα 25/11, στις 21:00, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Μουντιάλ του Κατάρ.

Οι Άγγλοι ξεκίνησαν με εκπληκτικό τρόπο στη διοργάνωση καθώς νίκησαν με το ευρύ 6-2 το Ιράν και έστειλαν μήνυμα πως η πορεία μέχρι τον τελικό του EURO 2020 μόνο τυχαία δεν ήταν. Σάκα και Μπέλινχαμ… διέλυσαν την αντίπαλη άμυνα και έδειξαν πως έχουν πάει… καυτοί στο Μουντιάλ 2022.Ανησυχία για τον Κέιν, χτύπησε στην πρεμιέρα, συνέχισε κανονικά, τελικά έγινε αλλαγή και στις πρώτες του εκτιμήσεις ο Σάουθγκεϊτ δεν φάνηκε να ανησυχεί για το πρόβλημα του κάπτεν.

Στα «τρία λιοντάρια» θεωρούν πως στην πρεμιέρα του Μουντιάλ κόντρα στο Ιράν είδαν μια κακή διαιτησία και φοβούνται πως υπάρχει στόχευση προς την ομάδα, κάτι που μπορεί να κοστίσει στη διάρκεια του τουρνουά. Αυτό άφησε να εννοηθεί και ο προπονητής της Αγγλίας, Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, σε δηλώσεις του.

Αγγλία – Αμερική: Από την άλλη η Αμερική δεν κατάφερε να επικρατήσει της Ουαλίας, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Αν και προηγήθηκε στο πρώτο μέρος και ήταν καλύτερη από τους Βρετανούς, δέχθηκε την ισοφάριση στο 82ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Γκάρεθ Μπέιλ. Καλό ποδόσφαιρο μόνο για 45 λεπτά από τους Αμερικάνους, τους οποίους η αλήθεια είναι πως τους περιμέναμε σαφώς καλύτερους και πιο επιθετικούς στην πρεμιέρα τους.

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 21:00 όντας το τελευταίο ματς της ημέρας και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον ΑΝΤ1 ο οποίος μεταδίδει πλέον όλα τα ματς της διοργάνωσης ελεύθερα.