Superleague 2014 | Αποτελέσματα και γκολ από τη 15η Αγωνιστική

kleanthis-vikelidis

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Ολυμπιακός την πορεία του προς το Πρωτάθλημα.

Επικράτησε 0-2 του Άρη στο Βικελίδης με τέρματα του Τσόρι και του Βίας από το πρώτο ημίχρονο.

Δεύτερος παραμένει ο ΠΑΟΚ που παρά τη ψυχρολουσία της αρχής επικράτησε 2-5 της Καλλονής. Ο Περόνε έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους για να απαντήσει ο δικέφαλος με τέρματα των Ολίσε, Σάλπι (2), Αναστασιάδη (αυτ) και Βούκιτς. Προς το τέλος, μείωσε ο Μανούσος.

Τρίτος ο Ατρόμητος που πήρε σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στη Λεωφόρο και μάλιστα με ανατροπή. Ο Ιγκλέσιας αρχικά ισοφάρισε και στη συνέχεια έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους, που είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με τέρμα του Μπεργκ.

Ημέρα για τους γηπεδούχους κατά τα λοιπά με τρεις νίκες με το ίδιο σκορ, 1-0! Ο Αστέρας Τρίπολης με τέρμα του Μπαράλες επί του Πανιωνίου, ο ΟΦΗ με τέρμα του Ιωαννίδη επί του Λεβαδειακού και η Βέροια του Παναιτωλικού με σκόρερ τον Μοχάμεντ.

Ο Πλατανιάς επικράτησε με 3-0 της Ξάνθης. Γουνδουλάκης, Τέτε και Τόρες τα τέρμα της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΣ με δύο γκολ του Ντε Βιντσέντι επικράτησε του Εργοτέλη στα Γιάννενα.

Τέλος, πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Απόλλωνας επικράτησε με 3-2 του Πανθρακικού. Κόρμπος (2) και Αργυρόπουλος έβαλαν μπροστά τους γηπεδούχους για να μειώσει στις καθυστερήσεις η ομάδα της Θράκης με Χασομέρη και Ντος Σάντος.