Αυτό είναι το πρόγραμμα των αγώνων του Mundobasket 2014

Από Irina_def 26 Αυγούστου 2014

μουντομπάσκετ-2014-πρόγραμμα

Στην Ισπανία θα διεξαχθεί το Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2014 από τις 30/8 μέχρι τις 14/9.

Πιο συγκεκριμένα, στο φετινό Μουντομπάσκετ οι ΗΠΑ φαίνεται να είναι το φαβορί παρ’ όλο που δεν θα έχουν αρκετούς σούπερ σταρ στο ρόστερ τους, ενώ οι διοργανωτές Ισπανοί επιθυμούν να επανέλθουν στον θρόνο τους μετά το 2006 όταν είχαν νικήσει στον τελικό της Σαϊτάμα την Εθνική Ελλάδος.

Έτσι, ο πρώτος όμιλος θα διεξαχθεί στη Γρανάδα, ο δεύτερος στη Σεβίλλη, ο τρίτος όμιλος θα παιχτεί στην πόλη Μπαρακάλντο της Βασκονίας και ο τέταρτος στην πόλη Λας Πάλμας.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων της διοργάνωσης του Μουντομπάσκετ:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ – Γρανάδα
30/08
Ιράν – Ισπανία
Αίγυπτος – Σερβία
Γαλλία – Βραζιλία
31/8
Ισπανία – Αίγυπτος
Βραζιλία – Ιράν
Σερβία – Γαλλία
01/09
Βραζιλία – Ισπανία
Γαλλία – Αίγυπτος
Ιράν – Σερβία
03/09
Ισπανία – Γαλλία
Σερβία – Βραζιλία
Αίγυπτος – Ιράν
04/09
Σερβία – Ισπανία
Ιράν – Γαλλία
Βραζιλία – Αίγυπτος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ – Σεβίλλη
30/8
Κροατία – Φιλιππίνες
Πουέρτο Ρίκο – Αργεντινή
Ελλάδα – Σενεγάλη
31/08
Αργεντινή – Κροατία
Σενεγάλη – Πουέρτο Ρίκο
Φιλιππίνες – Ελλάδα
01/09
Κροατία – Σενεγάλη
Αργεντινή – Φιλιππίνες
Πουέρτο Ρίκο – Ελλάδα
03/09
Φιλιππίνες – Πουέρτο Ρίκο
Σενεγάλη – Αργεντινή
Ελλάδα – Κροατία
04/09
Σενεγάλη – Φιλιππίνες
Κροατία – Πουέρτο Ρίκο
Αργεντινή – Ελλάδα

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – Μπαρακάλντο
30/08
Ουκρανία – Δομινικανή Δημοκρατία
Νέα Ζηλανδία – Τουρκία
ΗΠΑ – Φινλανδία
31/08
Δομινικανή Δημοκρατία – Νέα Ζηλανδία
Φινλανδία – Ουκρανία
Τουρκία – ΗΠΑ
01/09
Ουκρανία – Τουρκία
ΗΠΑ – Νέα Ζηλανδία
Φινλανδία – Δομινικανή Δημοκρατία
03/09
Νέα Ζηλανδία – Ουκρανία
Τουρκία – Φινλανδία
Δομινικανή Δημοκρατία – ΗΠΑ
04/09
Φινλανδία – Νέα Ζηλανδία
Ουκρανία – ΗΠΑ
Τουρκία – Δομινικανή Δημοκρατία

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – Λας Πάλμας
30/08
Ανγκόλα – Νότια Κορέα
Αυστραλία – Σλοβενία
Μεξικό – Λιθουανία
31/08
Νότια Κορέα – Αυστραλία
Σλοβενία – Μεξικό
Λιθουανία – Ανγκόλα
01/09
Ανγκόλα – Μεξικό
Αυστραλία – Λιθουανία
Νότια Κορέα – Σλοβενία
03/09
Μεξικό – Αυστραλία
Σλοβενία – Ανγκόλα
Λιθουανία – Νότια Κορέα
04/09
Αυστραλία – Ανγκόλα
Νότια Κορέα – Μεξικό
Λιθουανία – Σλοβενία

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
Μαδρίτη
06/09
Α3 – Β2 (Ε5)
Α1 – Β4 (Ε6)

Βαρκελώνη
06/09
Γ3 – Δ2 (Ε1)
Γ1 – Δ4 (Ε2)

Μαδρίτη
07/09
Α4 – Β1 (Ε7)
Α2 – Β3 (Ε8)

Βαρκελώνη
07/09
Γ4 – Δ1 (Ε3)
Γ2 – Δ3 (Ε4)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Βαρκελώνη
09/09
Νικητής Ε1 – Νικητής Ε2 (ΣΤ1)
Νικητής Ε3 – Νικητής Ε4 (ΣΤ2)

Μαδρίτη
10/09
Νικητής Ε5 – Νικητής Ε6 (ΣΤ3)
Νικητής Ε7 – Νικητής Ε8 (ΣΤ4)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Βαρκελώνη
11/09
Νικητής ΣΤ1 – Νικητής ΣΤ2 (Ζ1)
Μαδρίτη
12/09
Νικητής ΣΤ3 – Νικητής ΣΤ4 (Ζ2)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Μαδρίτη
13/09
Ηττημένος Ζ1 – Ηττημένος Ζ2

ΤΕΛΙΚΟΣ
Μαδρίτη
14/09
Νικητής Ζ1 – Νικητής Ζ2

Δείτε το αναλυτικό τηλεοπτικο πρόγραμμα εδώ!

ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΚΟΝΤΟΠΑΚ VIBER ΣΤΙΚΕΡΣ; ΝΤΑΟΥΝΛΟΟΥΝΤ ΛΕΜΕ ΕΔΩ --> https://vb.me/fac486