Beach Volley League 2014: Οι ομάδες που προκρίθηκαν ημιτελικά του open ανδρών

Από neolaia.gr Team 22 Ιουνίου 2014

chania07

Οι ομάδες Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής, Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος, Μαρτίνος Παντελής / Ντερμανάκης Γιάννης και Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος προκρίθηκαν στα ημιτελικά του ταμπλό του open ανδρών στο Beach Volley League. Το ταμπλό του open ανδρών είχε έντονο συναγωνισμό και υψηλού επιπέδου θέαμα που απόλαυσαν οι θεατές στις εγκαταστάσεις των Αγίων Αποστόλων στα Χανιά.

Οι ημιτελικοί και ο τελικός θα γίνουν την Κυριακή.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ BEACH VOLLEY LEAGUE 2014
ΧΑΝΙΑ 20-22 – ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΓ.ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΧΑΝΙΑ
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣBV ΝΕΑΣ ΚΥΔΩΝΙΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN ΑΝΔΡΩΝ
Α’ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Ξηρουχάκης Πέτρος / Οικονομάκης Στέλιος – Χαραλαμπίδης Παύλος / Θεοδωράκης Νίκος 1-0 (25-20)
Χαραλαμπίδης Παύλος / Θεοδωράκης Νίκος – Μαρτίνος Παντελής/Ντερμανάκης Γιάννης 0-1 (15-25)
Μαρτίνος Παντελής/Ντερμανάκης Γιάννης – Ξηρουχάκης Πέτρος / Οικονομάκης Στέλιος 1-0 (25-15)
Β΄ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Σπιταδάκης Κώστας / Συνολάκης Τάσος – Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος 0-1 (12-25)
Λαμπρινός Βαγγέλης / Μανουσέλης Χρήστος – Σπιταδάκης Κώστας / Συνολάκης Τάσος 1-0 (25-16)
Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος – Λαμπρινός Βαγγέλης / Μανουσέλης Χρήστος 1-0 (25-06)
Γ΄ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Ηλιάκης Χρήστος / Παπαδάκης Γιάννης – Κουταλάς Γιώργος / Αντωνάκης Μανώλης 0-1 (11-25)
Κουταλάς Γιώργος / Αντωνάκης Μανώλης – Πάτερος Γιώργος / Περιστερίδης Κώστας 0-1 (21-25)
Πάτερος Γιώργος / Περιστερίδης Κώστας – Ηλιάκης Χρήστος / Παπαδάκης Γιάννης 1-0 (25-18)
Δ΄ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Αλεξιάδης Σέργιος / Γαβριήλ Σάκης – Λεκάκος Θεόδωρος / Αναστασάκης Δημήτρης 0-1 (18-25)
Τζιλιβάκης Αντώνης / Αλεξάκης Νίκος – Αλεξιάδης Σέργιος / Γαβριήλ Σάκης 1-0 (25-18)
Λεκάκος Θεόδωρος / Αναστασάκης Δημήτρης – Τζιλιβάκης Αντώνης / Αλεξάκης Νίκος 1-0 (25-12)
Ε΄ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής – Τάπος Άγγελος / Πρώιμος Αντώνης 1-0 (25-7)
Ταταράκης Μιχάλης / Κιρμηζάκης Παντελής – Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής 0-1 (13-25)
Τάπος Άγγελος / Πρώιμος Αντώνης – Ταταράκης Μιχάλης / Κιρμηζάκης Παντελής 0-1 (18-25)
ΣΤ΄ Όμιλος – Σάββατο 21 Ιουνίου
Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος – Κασιμάτης Μιχάλης / Νικάκης Κων/νος 1-0 (25-15)
Κασιμάτης Μιχάλης / Νικάκης Κων/νος – Τσιχλάκης Παναγιώτης / Παπαγρηγοράκης Ευτύχης 0-1 (19-25)
Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος – Τσιχλάκης Παναγιώτης / Παπαγρηγοράκης Ευτύχης 1-0 (25-12)
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ – Σάββατο 21 Ιουνίου
Μαρτίνος Παντελής/Ντερμανάκης Γιάννης – Τζιλιβάκης Αντώνης / Αλεξάκης Νίκος 1-0 (25-19)
Πάτερος Γιώργος / Περιστερίδης Κώστας – Λαμπρινός Βαγγέλης / Μανουσέλης Χρήστος 1-0 (25-20)
Ξηρουχάκης Πέτρος / Οικονομάκης Στέλιος – Κουταλάς Γιώργος / Αντωνάκης Μανώλης 1-0 (25-19)
Ταταράκης Μιχάλης / Κιρμηζάκης Παντελής – Τσιχλάκης Παναγιώτης / Παπαγρηγοράκης Ευτύχης 1-0 (25-19)
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – Σάββατο 21 Ιουνίου
Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής – Ταταράκης Μιχάλης / Κιρμηζάκης Παντελής 1-0 (25-19)
Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος – Ξηρουχάκης Πέτρος / Οικονομάκης Στέλιος 1-0 (25-19)
Λεκάκος Θεόδωρος / Αναστασάκης Δημήτρης – Μαρτίνος Παντελής/Ντερμανάκης Γιάννης 0-1 (28-30)
Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος – Πάτερος Γιώργος / Περιστερίδης Κώστας 1-0 (25-20)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – Κυριακή 22 Ιουνίου
Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής
Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος
Μαρτίνος Παντελής/Ντερμανάκης Γιάννης
Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος
*Η κλήρωση των ημιτελικών θα γίνει το πρωί της Κυριακής.
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – Κυριακή 22 Ιουνίου