Beach Volley League 2014: Ρεκόρ συμμετοχών 92 ομάδων στα Χανιά

Από neolaia.gr Team 19 Ιουνίου 2014

BVL2014_ChaniaPoster

Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η συμμετοχή των ομάδων στη τελική φάση του Beach Volley League 2014 που θα γίνει στα Χανιά από αύριο Παρασκευή 20 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 22 του μήνα. Δήλωσαν συμμετοχή 92 ομάδες εκ των οποίων οι έξι θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή 2014 στην κατηγορία των επαγγελματιών ενώ στις άλλες τρεις μεγάλες κατηγορίες (ανδρών, γυναικών και μεικτό) θα αγωνιστούν 86 ομάδες!

Συνολικά θα αγωνιστούν 184 αθλητές και αθλήτριες σπάζοντας το ρεκόρ από κάθε άλλη διοργάνωση στο ελληνικό beach volley!

Να σημειωθεί πως η Επιτροπή Πρωταθλήματος με επικεφαλής τον Μιχάλη Τριανταφυλλίδη χώρισε τις τρεις μεγάλες κατηγορίες σε open και amateur ανάλογα με τη δυναμικότητα των ομάδων.

Οι τελικοί σε όλες τις κατηγορίες θα μεταδοθούν σε απ΄ ευθείας μετάδοση από τα κανάλια της NOVA.

Οι συμμετοχές των ομάδων:

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Πρωταθλητής Νότου: Σωτήρης Βλαχοστάθης/ Κώστας Βασιλάκος
Δευτεραθλητής Βορρά: Γρηγόρης Κοντοστάθης/Νίκος Χριστόφας (αντικαθιστά λόγω τραυματισμού τον Κώστα Δαλακούρα)
Promotional team (Συνδιοργανωτής Α.Σ Μπιτς Βόλεϊ Ν. Κυδωνίας Χανίων): Δαμιανός Χατζηδαμιανού / Μπάμπης Λίτος

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Πρωταθλητής Βορρά: Στράτος Καββαδάς / Αλέξανδρος Αλεξιάδης
Δευτεραθλητής Νότου: Νίκος Κούνας / Σταύρος Βλαχάκης
Local team (Σ.Φ.Π Χανίων): Μάνος Μποτζολάκης / Νικόλας Χαραλαμπίδης

OPEN ΑΝΔΡΩΝ – 18 ομάδες
1.Ξηρουχάκης Πέτρος / Οικονομάκης Στέλιος
2.Σπιταδάκης Κώστας / Συνολάκης Τάσος
3.Λεκάκος Θεόδωρος / Αναστασάκης Δημήτρης
4.Αλεξιάδης Σέργιος / Μπατάκης Μανώλης
5.Ανδρεαδάκης Μανώλης / Γλυνιαδάκης Νίκος
6.Λαμπρινός Βαγγέλης / Μανουσέλης Χρήστος
7.Τζιλιβάκης Αντώνης / Αλεξάκης Νίκος
8.Χαραλαμπίδης Παύλος / Θεοδωράκης Νίκος
9.Ντοκάκης Εμμανουήλ / Τσιάκαλος Παντελής
10.Τάπος Άγγελος / Πρώιμος Αντώνης
11.Ηλιάκης Χρήστος / Παπαδάκης Γιάννης
12.Κασιμάτης Μιχάλης / Νικάκης Κων/νος
13.Τζανιδάκης Χρήστος / Μυσιρλής Γιώργος
14.Ταταράκης Μιχάλης / Κιρμηζάκης
15.Κουταλάς / Αντωνάκης
16.Πάτερος Γιώργος / Περιστερίδης Κώστας
17.Τσιχλάκης Παναγιώτης / Παπαγρηγοράκης Ευτύχης
18.Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Μαρινάκης Νίκος

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ (AMATEUR) ΑΝΔΡΩΝ – 8 ομάδες
1.Βανδαράκης Δημήτρης / Κασσοτάκης Δημήτρης
2.Βασιλόπουλος Κων/νος / Τσιγδινός Γιάννης
3.Χαλκιαδάκης Νικόλας / Τσαπάκης Νίκος
4.Βεριγάκης Μιχάλης / Αλεξάκης Σταύρος
5.Χνάρης Ηλίας / Γιακουμάκης Γιώργος
6.Κολιόπουλος Γιώργος / Ρηγάκης Μανούσος
7.Γεωργακάκης Γιώργος / Καμπόλης Νίκος
8.Ποιμενίδης Γιάννης / Μητρόπουλος Γιώργος

OPEN ΓΥΝΑΙΚΩΝ – 12 ομάδες
1.Παπαδάκη Αθηνά / Γωνιωτάκη Ντομένικα
2.Βλαχάκη Μαρία / Δόβρου Ελένη
3.Μπορμπαντωνάκη Μαριάννα / Νίνου Άννα
4.Αποστολάκη Αναστασία / Αποστολάκη Μαρία
5.Πρωϊμάκη Αντιγόνη / Μαυρεδάκη Μερίνα
6.Ζουριδάκη Μαρία / Μουτσάκη Αντιγόνη
7.Λίτου κατερίνα / Ντουσάκη Ζωή
8.Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη Λίζα
9.Τζουβαδάκη Χριστίνα / Σημαντηράκη Ξένια
10.Λειβαδιτάκη Ελένη / Χριστοδουλάκη Κατερίνα
11.Κατερίνη Νίνα / Παρασκάκη Γιούλη
12.Γεωργαντά Ελεάνα / Γκόλια Μαρία

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ (AMATEUR) ΓΥΝΑΙΚΩΝ – 10 ομάδες
1.Διγαλάκη Ελένη / Κουτσορινάκη Ζαμπίνα
2.Σταματίου Τζίνα / Νιάνου Κων/να
3.Πεντάρη Κατερίνα / Χριστοδουλάκη Φαίη
4.Χαραλαμπάκη Καίτη / Καλαϊτζάκη Νίκη
5.Καλαϊτζάκη Μαρία / Στάθη Γιάννα
6.Φαράντζου / Φαράντζου
7.Κωνσταντινίδου Γιούλη/Κωνσταντινίδου Μαρία
8.Ντεμάι Χρύσα / Παπά Άντζελα
9.Γεωργαντά Ελεάνα / Γκόλια Μαρία
10.Βουρδουμπάκη Νιόβη / Ντουντουλάκη Κων/να

OPEN ΜΕΙΚΤΟ – 19 ομάδες
1.οικονομάκης Στέλιος / Ντουντουλάκη Κων/να
2.Μανιατάκης Γιάννης / Σφακιανάκη Ελευθερία
3.Μπατάκης Εμμανουήλ / Μπορμπαντωνάκη Μαριάννα
4.Σαμπρής Πέτρος / Βογιατζάκη Ανθή
5.Αναστασάκης Δημήτρης / Λειβαδιτάκη Ελένη
6.Λεκάκος Θεόδωρος / Σημαντηράκη Ξένια
7.Ανδρεαδάκης Μανώλης / Ζουριδάκη Μαρία
8.Μουτσάκη Αντιγόνη / Φεΐμης Κώστας
9.Τσιάκαλος Παντελής / Πεντάρη Κατερίνα
10.Μανουσέλης Χρήστος / Λαγουμιτζάκη Λίνα
11.Χριστοδουλάκη Κατερίνα / Γλυνιαδάκης Νίκος
12.Ντοκάκης Μάνος / Σφιναρολάκη Ιωάννα
13.Τζουβαδάκη Χριστίνα / Κουτρουμπάκης Μανώλης
14.Λίτος Μπάμπης / Κουντουράκη Φιλίτσα
15.Μαρτίνος Παντελής / Τριανταφυλλίδη Λίζα
16.Βασιλείου Αντουαλένα / Κιρμιζάκης Παντελής
17.Φαράντζου / Ξηρουχάκης Πέτρος
18.Φαράντζου / Τσιχλάκης Παναγιώτης
19.Χειλαδάκης Κώστας / Καμηλάκη Αλέκα

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ (AMATEUR) ΜΕΙΚΤΟ – 19 ομάδες
1.Γωνιωτάκη Ντομένικα / Καρπουζάς Γιάννης
2.Aποστολάκη Μαρία / Βλαχάκης Νίκος
3.Αποστολάκη Αναστασία / Φυντριλάκης Κώστας
4.Αρχοντάκη Έρια / Ναούμ Σπύρος
5.Ντουσάκης Μιχάλης / Διγαλάκη Ελένη
6.Γκρομίδη Κατερίνα / Δρουβαλάκης Δημήτρης
7.Φαράντζου / Τζανιδάκης Χρήστος
8.Φαράντζου / Ντουντουλάκης Σταύρος
9.Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ποιμενίδης Γιάννης
10.Κασωτάκης / Ελευθεράκη
11.Αλεξάκης Σταύρος / Σταματίου Τζίνα
12.Τσαπάκης Άγγελος / Παπά Άντζελα
13.Xαλκιαδάκης Νικόλας / Ντεμάι Χρύσα
14.Στάθη Γιάννα / Βεριγάκης Μιχάλης
15.Γεωργαντά Ελεάνα/Κωνσταντινίδης Παντελής
16.Χνάρης Ηλίας / Παυλάκη Χριστίνα
17.Γεωραγακάκης Γιώργος / Βουρδουμπάκη Νιόβη
18.Μητροπούλου Βάσω / Μητρόπουλος Γιώργος
19.Φραγκιουδάκης Γιώργος / Φραγκιουδάκη Ράνια