Σερβίς στο Beach Volley League 2014 στην παραλία Βάρκιζας «Υabanaki»

Από neolaia.gr Team 6 Ιουνίου 2014

Beach VolleyLeague 2014

Με τη συμμετοχή 62 ομάδων (8 επαγγελματιών παικτών και 54 ερασιτεχνών) αρχίζoυν το Σάββατο 7 Ιουνίου στην παραλία Βάρκιζας και στις εγκαταστάσεις του «Yabanaki» οι αγώνες του πρώτου από τα τρία τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Beach Volley League 2014 που διοργανώνεται με την ευθύνη της Ε.Σ.Α.Π.

Είναι η δεύτερη χρονιά που η Ε.Σ.Α.Π. διοργανώνει τουρνουά μπιτς βόλεϊ ερασιτεχνών και επαγγελματιών αθλητών.

Οι τελικοί θα μεταδοθούν από τη NOVA.

Το Σάββατο θα γίνουν οι αγώνες των κυρίως ταμπλό των ερασιτεχνών στις κατηγορίες ανδρών, γυναικών και μεικτού.

Την Κυριακή θα γίνουν οι αγώνες του κυρίως ταμπλό των επαγγελματιών και θα γίνει η ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας Νότου που μαζί με την φιναλίστ του τελικούν θα πάρουν θέση για το final-6 που θα γίνει στα Χανιά 21-22 Ιουνίου. Επίσης θα γίνουν οι ημιτελικοί και τελικοί των ερασιτεχνών στις κατηγορίες ανδρών, γυναικών και μεικτού.

1ο τουρνουά: ΥΑΒΑΝΑΚΙ – Bάρκιζα
Σάββατο 7 Ιουνίου
Kατηγορίες ερασιτεχνών: Ανδρών, Γυναικών, Μεικτό
Κυριακή 8 Ιουνίου
Τελικοί για κατηγορίες ερασιτεχνών: Ανδρών, Γυναικών, Μεικτό
Αγώνες ταμπλό επαγγελματιών – Πρωταθλητής Νότου.
Τουρνουά ανδρών (συμμετοχή 18 ομάδων)
Σάββατο 7 Ιουνίου
08.45: Τεχνική σύσκεψη ανδρών
09.00: Έναρξη αγώνων
09.00-13.00: Αγώνες φάσης των ομίλων
Κυριακή 8 Ιουνίου
10.00: Ημιτελικοί
12.00: Τελικός
* Ο νικητής του τουρνουά «open» ανδρών θα αγωνιστεί την Κυριακή 8 Ιουνίου στο τουρνουά των αθλητών της Α1 του Beach Volley League και θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα Νότου καθώς και την πρόκριση του στο Final-6 που θα γίνει στα Χανιά 22 Ιουνίου.

 

ΤΑΜΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
1.Mαρτίνος / Παπαδάκης
2.Ταρκ Κουήν / Μπούμπας
3.Καντιώτης / Τσαλικιάν
4.Καμμάς / Κατσακούλας
5.Παπανικολάου / Παπανικολάου
6.Σκουτέλης / Πλαγιανός
7.Αργυράκης / Αργυρακάκης
8.Μωραΐτης / Ανέστης
9.Μαρμαρινός / Δεναξάς
10.Μαγρίπης / Δρακουλής
11.Μανιουδάκης / Καστορίνης
12.Βασιλακόπουλος / Μιλλίγκος
13.Φραγκιαδάκης / Πούλιος
14.Τσέρτος / Παπαϊωάννου
15.Αναστασίου / Τσαμαντάκης
16.Φίλος / Ασημακόπουλος
17.Κουτσογιαννόπουλος / Κελίδης
18.Χατζηγεωργίου / Καλογεράκης
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (συμμετοχή 18 ομάδων)
Σάββατο 7 Ιουνίου
13.00: Τεχνική σύσκεψη ανδρών
13.15: Έναρξη αγώνων
13.15.-16.15: Αγώνες φάσης των ομίλων
Κυριακή 8 Ιουνίου
12.00: Ημιτελικοί
14.00: Τελικός
ΤΑΜΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1.Παπασηφάκη / Τσιώκου
2.Κατσιανού / Τσιώκου
3.Ερίν Κλάνσι / Λορίν Κλάνσι
4.Κωλέττη / Μπάρκα
5.Καπόλου / Κουρέλου
6.Θεοδωρακέα / Αντουβά
7.Δοκοπούλου / Αγγελάκη
8.Βαμβακούση / Αργυροπούλου
9.Μάστορα / Κορακιανίτη
10.Μπιλιάνη / Κουιμιτζή
11.Περούλιου / Γόντικα
12.Ζαχαριάκη / Παρασκευοπούλου
13.Καστορίνη / Σαβοργιανάκη
14.Παππά / Καλαμπόκη
15.Γιαννάκη / Αραβανή
16.Αφροδίτη Τζίφα / Ιωάννα Τζίφα
17.Χούντα / Φαρούτζια
18.Αθανασιάδη / Ντεστάκου
 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕΙΚΤΟΥ  (συμμετοχή 18 ομάδων)
Σάββατο 7 Ιουνίου
16.00: Τεχνική σύσκεψη ανδρών
16.15: Έναρξη αγώνων
16.15.-20.15: Αγώνες φάσης των ομίλων
Κυριακή 8 Ιουνίου
14.30: Ημιτελικοί Amateur και open
16.30: Τελικός Amateur και open
ΤΑΜΠΛΟ ΜΕΙΚΤΟ
1.Παπαδάκης / Κατσιάνου
2.Μωραΐτης / Τσαπούρη
3.Μαρτίνος / Καπόλου
4.Δοκοπούλου / Δουμπιώτης
5.Δεναξάς / Θεοδωρακέα
6.Παπασηφάκη / Καμμάς
7.Πούλιος / Τσιώκου
8.Αρβανίτης / Βαμβακούση
9.Κουμανταρέας / Φωτιάδη
10.Κωνσταντάκης / Κρομμύδα
11.Αναστασίου / Περούλιου
12.Χούντα / Αναστασίου
13.Παππά / Χαραλάμπους
14.Καστορίνης / Σαβοριανάκη
15.Μανιουδάκης / Καστορίνη
16.Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα
17.Βασιλακόπουλος / Γιαννάκη
18.Μαντάς / Καραγιάννη

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 8 Ιουνίου 2014)

Νίκος Αρβανίτης / Δομένικος Μαραγκός
Αλέξανδρος Μπούρας / Αλέξης Μεσσάλας
Γιάννης Αλεξίου / Γιάννης Τοκάνης
Σωτήρης Βλαχοστάθης / Κώστας Βασιλάκος
Θωμάς Καπίρης / Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης
Βαγγέλης Λουκάς / Νίκος Κουμιώτης
Χρήστος Βολουδάκης / Σοφοκλής Σοφοκλέους (στη θέση των Κάλλας / Ζήση)
Νίκος Κούνας / Σταύρος Βλαχάκης
*Νικήτρια ομάδα ερασιτεχνών από τους αγώνες του Σαββάτου 7 Ιουνίου

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ