Προγνωστικά Στοιχήματος 16/2

Από neolaia.gr Team 16 Μαρτίου 2011

Το φανταστικό παιχνίδι που παρακολουθήσαμε χθες σίγουρα δεν άφησε κανέναν παραπονεμένο. Η Ίντερ πήρε μεγάλο διπλό με 3-2 στο Μόναχο και έγινε η πρώτη ομάδα μετά τον Άγιαξ το 1996, που καταφέρνει να γυρίσει ζευγάρι και να πάρει την πρόκριση μετά από ήττα στην έδρα της στον πρώτο αγώνα. Η Μπάγερν έκανε τα πάντα, έχασε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ και εν τέλει το πλήρωσε με τη ‘’ρέντα’’ της Ίντερ. Στα στοιχηματικά, Μπέρνλι και Κόβεντρι έμειναν στο 2-2 και επαλήθευσαν απόλυτα την επιλογή μας για τις Μπόμπες, πληρώνοντας μας στην απόδοση του 3.75. Πάμε στα σημερινά, που αναμένεται το στοιχηματικό ενδιαφέρον να κορυφωθεί. Καταρχήν έχουμε τους δύο επαναληπτικούς των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος, που θα αποφασίσουν ποιες δύο ομάδες θα κοντραριστούν στον τελικό. Στις 18:00 έχουμε το Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος και στις 21:00 το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ. Τελευταίες εκκρεμότητες και για το Champions League, με τα δύο τελευταία εισιτήρια για τους «8» να σφραγίζονται σήμερα. Παρακάτω θα βρείτε τις αναλύσεις των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος.

137. (21:00) ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Επαναληπτικός αγώνας των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν πέναλτι. Πανέτοιμοι οι δύο δικέφαλοι για τον μεγάλο αγώνα δίχως αύριο, με τον τελικό να έχει θέση μόνο για τον έναν από τους δύο. Στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, με την ΑΕΚ να έχει την υπεροχή και να χάνει τις ευκαιρίες, με κορυφαίες στιγμές τα δύο δοκάρια του Ντιοπ. Ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλη νίκη την Κυριακή απέναντι στον Ολυμπιακό με 2-1, χάρη στα γκολ του Κουτσιανικούλη, που ισοφάρισε αυτό του Τσιμπούρ και εύστοχη εκτέλεση του Βιτόλο. Έδειξε παθιασμένος και πανέτοιμος για την πρόκληση του κυπέλλου. Το μόνο πράγμα που έχει να ανησυχεί ο Μάκης Χάβος είναι η κούραση των παικτών του, μιας και εδώ και ένα μήνα αγωνίζεται Τετάρτη-Κυριακή. Αμφίβολος με τις πιθανότητες υπέρ του ο Ίβιτς. Όπως και να έχει, έχοντας το 0-0 του πρώτου αγώνα και παίζοντας στην καυτή Τούμπα, ο ΠΑΟΚ έχει το προβάδισμα να πανηγυρίσει την πρόκριση. Το μυαλό στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ είχαν οι παίκτες της ΑΕΚ την Κυριακή και κατάφεραν να πάρουν την νίκη απέναντι στην Καβάλα από μια ανύποπτη φάση στα τελευταία λεπτά και γκολ με κεφαλιά του Σκόκο. Αυτοσκοπός για την ομάδα το κύπελλο και ο Χιμένεθ ζήτησε από τους παίκτες του να καταθέσουν τη ψυχή τους στο γήπεδο. Δεν υπολογίζονται σίγουρα Λαγός και Γκέντζογλου, αμφίβολος και ο Γεωργέας.

136. (18:00) Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος: Επαναληπτικός αγώνας των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν πέναλτι. Από την κόλαση στον παράδεισο γύρισε στο πρώτο ματς ο Ολυμπιακός Βόλου, καθώς αν και κινδύνεψε να χάνει με 3-0, πέτυχε γκολ με τον Σανκαρέ και αύξησε αισθητά τις πιθανότητες πρόκρισης του. Άφησε το σαββατιάτικο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στη μοίρα του και αν έδειχνε ακόμα και έτσι να κρατάει το αποτέλεσμα, στο 89’ λύγισε. Οι ιθύνοντες της ομάδας του Βόλου περιμένουν να δουν κατάμεστο το Πανθεσσαλικό. Επιστρέφουν Μόνχε και Καπετάνος, αμφίβολοι Μαρτίν και Μητρόπουλος. Ο Ατρόμητος, πήρε την ισοπαλία στο «Παγκρήτιο» και συνεχίζει οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Στο πρώτο ματς είχε την ευκαιρία να «σκοτώσει» τον Ολυμπιακό, με κορυφαία φάση το ανεπανάληπτο τετ α τετ του Καμαρά, δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε δεχόμενος γκολ. Ακόμα και έτσι έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό. Έντονη δυσαρέσκεια του Δώνη για τη μία μέρα παραπάνω ξεκούρασης των Βολιωτών. Τραυματίες Μπαζίνσκι και Μιχαηλίδης, πειθαρχικό παράπτωμα από τον Καμαρά.

Για περισσότερες αναλύσεις και τις σημερινές μας προτάσεις επισκεφθείτε το site μας.