Προγνωστικά Στοιχήματος 31/8

Από neolaia.gr Team 31 Αυγούστου 2010

Καλησπέρα σας, εύκολα επικράτησε η Ρέξαμ με 2-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Μπαθ Σίτυ και επαλήθευσε άνετα την επιλογή μας από τα Μονά Αποδεκτά. Αρκετά καλό ξεκίνημα και για τη στήλη του Τένις την πρώτη μέρα του US Open, με 2/3 επιλογές μας να επαληθεύονται. Εύκολα καθάρισε τον Rusell ο Davydenko, με την επιλογή μας για Under 3.5 sets να επιβεβαιώνεται εύκολα. Το ίδιο και για το Nishikori, που προηγήθηκε 1-0 στα σετ, ενώ κέρδιζε και 5-2 στο 2ο, μέχρι ο αντίπαλος του Korolev να εγκαταλείψει. Ο Fernando Gonzales αν και προηγήθηκε στα σετ, λόγω έντονων ενοχλήσεων αναγκάστηκε να εγκαταλείψει και έτσι το ποντάρισμα μας επιστρέφεται. Στο Mundobasket, όπου η Βραζιλία έφτασε μία ανάσα από την μεγάλη νίκη απέναντι στις Ηνωμένες Πολιτείες, με τον Μαρσελίνιο να εξελίσσεται σε μοιραίο παίκτη, καθώς στέρησε τη δυνατότητα από την ομάδα του να πάει το ματς στην παράταση. Όσο και αν όλοι έχουν μία τάση να θεοποιούν τις ΗΠΑ, εντούτοις η ομάδα έχει πολλά τρωτά σημεία, που Ελλάδα, Ισπανία και Αργεντινή δεν θα αφήσουν ανεκμετάλλευτα. Πάμε στα σημερινά…

Φτωχό το σημερινό ποδοσφαιρικό πρόγραμμα, όπου περιλαμβάνονται αγώνες για το Λιγκ Τρόφι Αγγλίας και τρεις αγώνες από το Κόπα Σουνταμερικάνα. Έτσι, αναπόφευκτα το βάρος πέφτει και σήμερα σε Mundobasket και US Open. 6 αγώνες σήμερα για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ, με τον αγώνα της Εθνικής μας ομάδας με την Τουρκία να ξεχωρίζει. Ότι καλό προκύψει στοιχηματικά στους σημερινούς αγώνες θα τα πούμε από τη στήλη του Μπάσκετ. Τέλος, μέχρι το μεσημέρι θα έχει ανανεωθεί η στήλη του Τένις με τις επιλογές του Tipster μας από τα σημερινά ματς του US Open.