Μουντομπάσκετ 2010 | Το πρόγραμμα των αγώνων

Από Γ. Τσαλίκης 25 Αυγούστου 2010

Σας παρουσιάζουμε το πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ 2010, που ξεκινάει σε 2 μέρες!

Αναλυτικά οι όμιλοι και το Πρόγραμμα:

Α’ Όμιλος: Αργεντινή, Σερβία, Αυστραλία, Γερμανία, Ανγκόλα, Ιορδανία.

Σάββατο 28 Αυγούστου
16:30 Αυστραλία-Ιορδανία
19:00 Ανγκόλα-Σερβία
21:30 Γερμανία-Αργεντινή

Κυριακή 29 Αυγούστου
16:30 Ιορδανία-Ανγκόλα
19:00 Σερβία-Γερμανία
21:30 Αργεντινή-Αυστραλία

Δευτέρα 30 Αυγούστου
16:30 Ιορδανία-Σερβία
19:00 Αυστραλία-Γερμανία
21:30 Ανγκόλα-Αργεντινή

Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου
16:30 Σερβία-Αυστραλία
19:00 Γερμανία-Ανγκόλα
21:30 Αργεντινή-Ιορδανία

Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου
16:30 Ανγκόλα-Αυστραλία
19:00 Αργεντινή-Σερβία
21:30 Ιορδανία-Γερμανία


Β’ Όμιλος: ΗΠΑ, Σλοβενία, Βραζιλία, Κροατία, Ιράν, Τυνησία.
Σάββατο 28 Αυγούστου
16:30 Τυνησία-Σλοβενία
19:00 ΗΠΑ-Κροατία
21:30 Ιράν-Βραζιλία

Κυριακή 29 Αυγούστου
16:30 Σλοβενία-ΗΠΑ
19:00 Κροατία-Ιράν
21:30 Βραζιλία-Τυνησία

Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου
16:30 Σλοβενία-Κροατία
19:00 Τυνησία-Ιράν
21:30 ΗΠΑ-Βραζιλία

Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου
16:30 Κροατία-Τυνησία
19:00 Ιράν-ΗΠΑ
21:30 Βραζιλία-Σλοβενία

Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου
16:30 ΗΠΑ-Τυνησία
19:00 Σλοβενία-Ιράν
21:30 Βραζιλία-Κροατία

Γ’ Όμιλος: Ελλάδα, Τουρκία, Πουέρτο Ρίκο, Ρωσία, Κίνα, Ακτή Ελεφαντοστού.

Σάββατο 28 Αυγούστου
16:00 ΕΛΛΑΔΑ-Κίνα
18:30 Ρωσία-Πουέρτο Ρίκο
21:00 Ακτή Ελεφαντοστού-Τουρκία

Κυριακή 29 Αυγούστου
16:00 Κίνα-Ακτή Ελεφαντοστού
18:30 Πουέρτο Ρίκο-ΕΛΛΑΔΑ
21:00 Τουρκία-Ρωσία

Τρίτη 31 Αυγούστου
16:00 Ρωσία-Ακτή Ελεφαντοστού
18:30 Πουέρτο Ρίκο-Κίνα
21:00 ΕΛΛΑΔΑ-Τουρκία

Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου
16:00 Κίνα-Ρωσία
18:30 Ακτή Ελεφαντοστού-ΕΛΛΑΔΑ
21:00 Τουρκία-Πουέρτο Ρίκο

Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου
16:00 Πουέρτο Ρίκο-Ακτή Ελεφαντοστού
18:30 ΕΛΛΑΔΑ-Ρωσία
21:00 Τουρκία-Κίνα

Δ’ Όμιλος: Ισπανία, Γαλλία, Καναδάς, Λιθουανία, Νέα Ζηλανδία, Λίβανος.

Σάββατο 28 Αυγούστου
16:00 Νέα Ζηλανδία-Λιθουανία
18:30 Καναδά-Λίβανος
21:00 Γαλλία-Ισπανία

Κυριακή 29 Αυγούστου
16:00 Λιθουανία-Καναδάς
18:30 Λίβανος-Γαλλία
21:00 Ισπανία-Νέα Ζηλανδία

Τρίτη 31 Αυγούστου
16:00 Νέα Ζηλανδία-Λίβανος
18:30 Γαλλία-Καναδάς
21:00 Ισπανία-Λιθουανία

Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου
16:00 Καναδάς-Νέα Ζηλανδία
18:30 Λίβανος-Ισπανία
21:00 Λιθουανία-Γαλλία

Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου
16:00 Ισπανία-Καναδάς
18:30 Λίβανος-Λιθουανία
21:00 Νέα Ζηλανδία-Γαλλία

Η φάση των «16»

Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου
18:00 A1-B4 (61) (ΕΤ1)
21:00 Δ2-Γ3 (62) (ΕΤ1)

Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου
18:00 Γ1-Δ4 (63) (ΕΤ1)
21:00 Β2-Α3 (64) (ΕΤ1)

Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου
18:00 Β1-Α4 (65) (ΕΤ1)
21:00 Γ2-Δ3 (66) (ΕΤ1)

Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου
18:00 Δ1-Γ4 (67) (ΕΤ1)
21:00 Α2-Β3 (68) (ΕΤ1)

Προημιτελικά

Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου
18:00 Νικητής 61-Νικητής 62 (69) (ΕΤ1)
21:00 Νικητής 63-Νικητής 64 (70) (ΕΤ1)

Πέμπτη 9 Σεπτεμβρίου
18:00 Νικητής 65-Νικητής 66 (71) (ΕΤ1)
21:00 Νικητής 67-Νικητής 68 (72) (ΕΤ1)

Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου

Αγώνες κατάταξης (θέσεις 5-8) (Κωνσταντινούπολη)
18:00 Ηττημένος 69-Ηττημένος 70 (73) (ΕΤ1)
21:00 Ηττημένος 71-Ηττημένος 72 (74) (ΕΤ1)

Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου

Ημιτελικά
19:00 Νικητής 69-Νικητής 70 (76) (ΕΤ1)
21:30 Νικητής 71-Νικητής 72 (77) (ΕΤ1)

Αγώνες κατάταξης (θέσεις 7-8)
15:00 Ηττημένος 73-Ηττημένος 74 (75) (ΕΤ1)

Αγώνες κατάταξης (θέσεις 5-6)
15:00 Νικητής 73-Νικητής 74 (78) (ΕΤ1)

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου

Αγώνες κατάταξης (θέσεις 3-4, Μικρός Τελικός)
19:00 Ηττημένος 75-Ηττημένος 76 (79) (ΕΤ1)

Τελικός
21.30 Νικητής 75-Νικητής 76 (80) (ΕΤ1)