Κληρωση Κυπέλλου Ελλάδος 2010-2011

Από Χρήστος Πανάγος 18 Αυγούστου 2010

Σήμερα Τετάρτη 18 Αυγούστου και ώρα 12:00 στο ξενοδοχείο «King George Palace» έλαβε χώρα η κληρωση των τεσσάρων πρώτων γύρων του κυπέλλου Ελλάδος 2010-2011. Στην πρώτη φάση συμμετέχουν ομάδες της Γ’ Εθνικής, στην δεύτερη φάση οι νικήτριες του πρώτου γύρου καθώς και οι ομάδες της Β’ Εθνικής. Στην τρίτη φάση περιλαμβάνονται δύο αγώνες μεταξύ ομάδων που «έμειναν» από την κλήρωση, καθώς στην τέταρτη φάση, οι ομάδες που έχουν φθάσει ως εκεί θα κληθούν να αντιμετωπίσουν ομάδες της Σούπερ λιγκ.

Υπενθυμίζουμε ότι οι αγώνες της πρώτης φάσης θα διεξαχθούν το διήμερο 28 και 29 Αυγούστου, τις μέρες που αρχίζει και το πρωτάθλημα.

Πιο αναλυτικά λοιπόν,

Α’ ΦΑΣΗ

1. Οδυσσέας Αναγέννησης-Μακεδονικός

2. Μέγας Αλέξανδρος-Πανηλειακός

3. Αναγέννηση Επανωμής-Ηρακλής Ψαχνών

4. Νίκη Βόλου-ΠΑΟ Ρουφ

5. Βύζας Μεγάρων-Παναχαϊκή

6. Κεραυνός Κερατέας-Απόλλων Σμύρνης

7. ΠΑΣ Κόρινθος-Τύρναβος

8. Ρόδος-Ναυπακτιακός

9. Εθνικός Φιλιππιάδας-Πλατανιάς

10. Καλλονή-Αετός Σκύδρας

11. Κοζάνη-Ασπρόπυργος

12. Δόξα Κρανούλας-Φωκικός

13. Αγία Παρασκευή-Χανιά

14. Πόντιοι Κατερίνης-Παναιγιάλειος

15. Αίας Σαλαμίνας-Ζάκυνθος

Β’ ΦΑΣΗ

16. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ιωνικός

17. Εορδαϊκός-Καλλιθέα

18. Ολυμπιακός Χερσονήσου-ΟΦΗ

19. Νικητής 1-ΠΑΣ Γιάννινα

20. Νικητής 2-Βέροια

21. Νικητής 3-Παναιτωλικός

22. Νικητής 4-Αγροτικός Αστέρας

23. Νικητής 5-Λεβαδειακός

24. Νικητής 6-Πανθρακικός

25. Νικητής 7-Δόξα Δράμας

26. Νικητής 8-Διαγόρας

27. Νικητής 9-Ηλιούπολη

28. Νικητής 10-Αναγέννηση Καρδίτσας

29. Νικητής 11-Θρασύβουλος

30. Νικητής 12-Εθνικός

31. Νικητής 13-Εθνικός Αστέρας

32. Νικητής 14-Τρίκαλα

33. Νικητής 15-Πιερικός

Γ’ ΦΑΣΗ

34. Νικητής 20-Νικητής 25

35. Νικητής 30-Νικητής 22

Δ’ ΦΑΣΗ

36. Νικητής 16-Ατρόμητος

37. Νικητής 17-ΠΑΟΚ

38. Νικητής 18-Ολυμπιακός Βόλου

39. Νικητής 19-Εργοτέλης

40. Νικητής 21-Ηρακλής

41. Νικητής 23-Καβάλα

42. Νικητής 24-ΑΕΚ

43. Νικητής 26-Πανιώνιος

44. Νικητής 27-Ολυμπιακός

45. Νικητής 28-Πανσερραϊκός

46. Νικητής 29-Παναθηναϊκός

47. Νικητής 31-Ξάνθη

48. Νικητής 32-Άρης

49. Νικητής 33-Αστέρας Τρίπολης

50. Νικητής 34-Κέρκυρα

51. Νικητής 35-Λάρισα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ