Προγνωστικά Στοιχήματος 18/8

Από neolaia.gr Team 18 Αυγούστου 2010

Καλημέρα σας, τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε ο Άρης απέναντι στην Αούστρια Βιέννης με 1-0, με το χρυσό γκολ να έρχεται στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ρουίς είχε περάσει αλλαγή στο 63΄, έδωσε πνοή στον Άρη και πέτυχε τελικά το νικητήριο γκολ. Σαφώς και από το ιστορικό του γνωρίζαμε ότι πρόκειται για ένα δεινό σκόρερ, η αλήθεια είναι όμως ότι δεν περιμέναμε την άμεση αυτή προσαρμογή. Πλέον ο Άρης πάει στον επαναληπτικό της Αυστρίας και είναι το αφεντικό για τη πρόκριση, έστω και με αυτό το ισχνό προβάδισμα. Στο Τένις τώρα και στο ATP του Cincinnati, όπου είχαμε 2/3 σωστές επιλογές, με τους Γάλλους Chardy (2.04) και Bennetau (2.10) να δικαιώνουν τον Tipster μας και να ανεβάζουν το ταμείο της στήλης κατά 57€. Στο Τουρνουά Ακρόπολις τώρα, όπου η Εθνική μας συνέχισε τις εντυπωσιακές εμφανίσεις, διασύροντας τον Καναδά αυτή τη φορά με 123-49, που αποτελεί τη μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της ιστορίας της και το Σχορτσιανίτη να κάνει ρεκόρ καριέρας με 24 πόντους σε μόλις 16 λεπτά συμμετοχής. Πάμε στα σημερινά…

Συνέχεια για σήμερα με τους υπόλοιπους 5 αγώνες για τα playoffs του Champions League. Επίσης, το πρόγραμμα συμπληρώνουν ένας αγώνας από την Α΄Κατηγορία Σουηδίας και 3 από τη Β΄Κατηγορία Σουηδίας. Εκτός των άλλων στις 4 τα ξημερώματα θα διεξαχθεί ο 2ος Τελικός του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την Ιντερνασιονάλ να έχει το πλεονέκτημα απέναντι στη Γουαδαλαχάρα, μετά την εκτός έδρας επικράτηση της. Τέλος, μέχρι το μεσημέρι θα έχει ανανεωθεί η στήλη του Τένις, με τις επιλογές του Tipster μας από τα σημερινά ματς του ΑΤΡ του Cincinnati.