Προγνωστικά Μουντιάλ 16/6

Καλησπέρα σας, ημέρα των εκπλήξεων η χθεσινή, μιας και μόνο έτσι μπορεί να χαρακτηριστεί η ισοπαλία της Νέας Ζηλανδίας στο 93′ με τη Σλοβακία και το γκολ της Β. Κορέας στη Βραζιλία! Με τα γκολ των Μαϊκόν και Ελάνο η Σελεσάο πήρε τη νίκη πολύ πιο δύσκολα από ότι αναμέναμε. Η άλλη “μπόμπα” έσκασε στο μεσημεριανό παιχνίδι των Σλοβάκων επί των Νεοζηλανδών, με τους τελευταίους να ισοφαρίζουν στο τελευταίαο λεπτό της αναμέτρησης σε 1-1! Στον αγώνα της Πορτογαλίας με την Ακτή Ελεφαντοστού φοβόταν ο Γιάννης το θεριό και το θεριό το Γιάννη. Όπως αναφέραμε εχθές στην ανάλυση του αγώνα, οι δύο ομάδες ήταν διστακτικές, χωρίς να ρισκάρουν και έτσι η λευκή ισοπαλία δεν άφησε κανέναν παραπονεμένο. Στα του στοιχήματος τώρα, πέρασε η ισοπαλία στο ημίχρονο της Πορτογαλίας πληρώνοντάς μας το 2.00, αλλά χάσαμε το χάντικαπ της Βραζιλίας με την ισοφάριση των Β. Κορεατών στο 89′. Διαβάστε τα preview για να έχετε μία καλύτερη άποψη πριν επιλέξετε οτιδήποτε και πάμε να δούμε εν συντομία τι κρατάμε για σήμερα.

Στο λοιπόν, επιλέξαμε ένα σύστημα 2-3, προτείνοντας τα τρία σημερινά παιχνίδια στο 2 ή 3 γκολ! Θεωρούμε πως στους σημερινούς αγώνες θα δούμε αρκετά γκολ και δεν θα κολλήσουν οι ομάδες στο μηδέν. Για τη στήλη μπόμπες προτείνουμε το 1Χ της Ονδούρας, με το 2.38 να είναι value bet. Η ομάδα του Σουάζο μπορεί να μην έδειξε κάτι καλό στα φιλικά, αλλά αποτελείται από 11 μαχητές και μπορεί να κάνει τη ζημία στη πρεμιέρα της Χιλής. Έχει ανανεωθεί και η στήλη Τένις με τρεις προτάσεις για σήμερα.Τα preview των αγώνων μπορείτε να τα βρείτε μπαίνοντας στο site μας πατώντας στο διαφημιστικό banner επάνω.