Προγνωστικά Στοιχήματος 8/4

Από neolaia.gr Team 8 Απριλίου 2010

Καλησπέρα σας, καλή ήταν σε γενικές γραμμές η μέρα που μας πέρασε. Εύκολα επαληθεύθηκε το Over στο παιχνίδι της Μάντσεστερ, η οποία «κατάφερε» να αποκλειστεί, ενώ προηγήθηκε με 3-0 στο 41′! Το γκολ του Όλιτς στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ήταν η ψυχολογική ένεση για τους Βαυαρούς. Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου η ομάδα του Σερ Άλεξ έμεινε με 10 παίκτες από την αποβολή του Ράφαελ και στο 74′ οι προσπάθειες της Μπάγερν, έφεραν καρπούς με το γκολ του Ρομπεν. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Μπορντό κέρδισε με 1-0 τη Λυών, σκορ όμως που δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει την πρόκριση. Έτσι στους «4» του θεσμού έχουμε τα ζευγάρια Μπαρτσελόνα-Ίντερ και Μπάγερν-Λυών.

Το σημερινό μενού έχει ως κυρίως «πιάτο» τους αγώνες για το Europa League. Αμφίρροπα όλα τα σημερινά παιχνίδια του εν λόγω θεσμού και έτσι σας προτείνουμε να κινηθείτε πολύ συντηρητικά, κάτι που θα κάνουμε και εμείς. Θα χρησιμοποιήσουμε μόλις 40€, ποντάροντάς τα στο Goal/Goal της Σταντάρ Λιέγης που υποδέχεται το Αμβούργο. Αναμένουμε ανοιχτό παιχνίδι, με τη Σταντάρ να ψάχνει από νωρίς το γκολ΄και το Αμβούργο να χτυπάει στις αντεπιθέσεις, κάτι που ξέρει να κάνει πολύ καλά! Η άμυνα της Σταντάρ δεν εμπνέει εμπιστοσύνη και το γεγονός ότι η ομάδα της Λιέγης θα έχει επιθετικούς προσανατολισμούς, δίνει ακόμα μεγαλύτερη αξία στην επιλογή μας. Επίσης 30€ θα ποντάρουμε στο Χ2 της Σέρο Πορτένο, όπου θεωρήσαμε Value Bet το 2.45 που προσφέρει η Bet365! Έχει ανανεωθεί η στήλη Τένις ενώ αργότερα θα ανανεωθεί και η στήλη του ΝΒΑ! Μπείτε στο site πατώντας στο επάνω banner για τις αναλύσεις των αγώνων και για περισσότερες πληροφορίες.