Ποια τμήματα και σχολεία θα είναι κλειστά;

Από nmpardakis 25 Νοεμβρίου 2009

Σύμφωνα με την ενημέρωση των Διευθυντών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για την καταγραφή κρουσμάτων γρίπης Η1Ν1 και περιστατικών με συμπτώματα γριπώδους συνδρομής, ο Νομάρχης Αθηνών Γιάννης Σγουρός, αποφάσισε την παύση λειτουργίας τμημάτων και τάξεων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, καθώς και σχολείων, από αύριο Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2009 και για 7 ημέρες.

Συγκεκριμένα, κλειστά θα είναι:

Νηπιαγωγεία:

· Το Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Λύκου Ευαγγελία – Μαρκάκης Εμμανουήλ

· Το 6ο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου

· Το 5ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 35o Παράρτημα του 35ου και 106ου Νηπιαγωγείου Αθηνών

· Νηπιαγωγείο και το 1ο και 2ο τμήμα του παιδικού σταθμού του Πρότυπου Εθνικού Νηπιοτροφείου στην Καλλιθέα

· Ιδιωτικός Βρεφονηπιακός σταθμός «Ο Χορός της Σοκολάτας»

· Κέντρο προσχολικής αγωγής και εκπαίδευσης «Γελαστό Πορτοκάλι»

· Το 25ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας

· Το 28ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας

· Το 1ο Νηπιαγωγείο Νέας Σμύρνης

· Το 11ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας

· Το 10ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου

· Το Νηπιαγωγείο Ν. ΜΑΛΛΙΑΡΑ

· Το 15ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 102ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 9ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 12ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 101ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 62ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

· Το 1ο Νηπιαγωγείο Καισαριανής

· Το 8ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου

· Το 8ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου

· Το 23ο Νηπιαγωγείο Νέας Ιωνίας

· 4ο Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης Αττικής: Τμήματα Α, Ε, Ολοήμερο

· Το 2ο Νηπιαγωγείο Πεντέλης

· Αρσάκειο Νηπιαγωγείο Ψυχικού: Τμήματα Τ4, Τ10, Τ12

· 2ο Νηπιαγωγείο Παπάγου: Τμήματα Κλασσικό, Α Ολοήμερο, Β Ολοήμερο

· 1ο Νηπιαγωγείο Χολαργού: Τμήμα Κλασσικό

· Το 3ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς

· Νηπιαγωγείο ΔΟΥΚΑ: Τμήματα Τ1, Τ5, Τ6

· 5ο Νηπιαγωγείο Χολαργού: Τμήματα Ολοήμερο 1, Ολοήμερο 2

· Το Κλασσικό 12ο Νηπιαγωγείο Ιλίου

· Το 4ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω

· Το 6ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου

· Το 5ο Νηπιαγωγείο Αγίων Αναργύρων

· Το 11ο Νηπιαγωγείο Αγίων Αναργύρων

· 12ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου: Τμήμα Κλασσικό

· Το 30ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου

· Το 34ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου

· Το 15ο Νηπιαγωγείο Ιλίου

· 30ο Νηπιαγωγείο Ιλίου: Τμήμα Ολοήμερο

· Το 20ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω

Δημοτικά Σχολεία:

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου: Τμήματα Γ1, Γ2, Δ1

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας: Τμήμα Γ1

· 12ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης: Τμήμα ΣΤ

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης : Τμήμα ΣΤ2

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Ε

· 8ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου: Τμήμα Δ1

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας: Τμήμα Γ2

· 18ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα Γ

· 20ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα Ε1

· Εκπαιδευτήριο «Χρυσόστομος Σμύρνης»: Τμήματα Α2, Α3

· Δημοτικό Σχολείο Λεόντειο – Χρυσόστομος: Τμήματα Α2, Α3

· Νέα Εκπαιδευτήρια Ν. ΜΑΛΛΙΑΡΑ: Τμήματα Β4, ΣΤ1

· 20ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα Ε1

· 16ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα Δ1

· Το 6ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας

· Το Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ

· 13ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας

· Τάξεις Β’, Δ’ και ΣΤ’ του 33ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

· Τμήματα Γ1, Ε1 και ΣΤ1 του 23ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

· 27ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε

· 30ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ

· 150ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε

· 159ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε

· 9ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Ε

· 13ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου: Τμήμα Ε

· 165ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ

· Το 5ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Α1, Ε1, ΣΤ2

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα: Τμήμα Β1

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Υμηττού: Τμήμα Γ

· 5ο Δημοτικό Σχολείο Υμηττού: Τμήμα Γ

· Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης

· Το 21ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης

· Το Ιδιωτικό Σχολείο Σύγχρονη Παιδεία

· 18ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Δ, ΣΤ

· Το 151ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

· 58ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε

· 73ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β2

· 91ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα ΣΤ

· Το 9ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

· 17ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ

· 40ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα ΣΤ3, Β2

· 84ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τάξη ΣΤ

· 125ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α2

· Το 71ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

· 102ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β

· 10ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α, Β, Γ, Δ1, Δ2, Ε

· 88ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Β2, Τάξη Ε

· 34ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α2, Β2, Τάξη ΣΤ

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας: Τμήμα Δ1

· 152ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Α2, Γ2

· 148ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τάξη ΣΤ

· 48ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Ε2, Γ3

· 65ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήματα Γ1, Γ2, Δ1, Δ2

· 46ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών: Τμήμα Α1

· 7ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήμα Γ

· 12ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α, Β1, Β2

· 5ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Β, Γ, Ε, ΣΤ

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα Ε1

· 11ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α, Γ, Δ, Ε, ΣΤ

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήματα Α, Β, Δ, Ε

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Καισαριανής: Τμήμα Ε1

· 17ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου: Τμήμα Β, Γ, Δ

· Ιδιωτικό Εκπαιδευτήριο ΚΑΝΑΣΗ – ΚΑΝΤΕΜΙΡΗ: Τμήμα Ε

· Το Α Δημοτικό Σχολείο Αρσάκειο Ψυχικού

· Το Β Δημοτικό Σχολείο Αρσάκειο Ψυχικού

· Το Γ Δημοτικό Σχολείο Αρσάκειο Ψυχικού

· Το 6ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

· Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου

· 7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς: Τμήματα Α1, Β1, Β2, Γ1, Γ2, Δ1, Ε2, ΣΤ1, ΣΤ2

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: Τμήμα Γ1

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: Τμήματα Δ1, Ε1

· 11ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: Τμήμα Α

· 8ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής: Τμήμα Α2

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ψυχικού: Τμήματα Α1, Β1, Β2, Ε1

· 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ψυχικού: Τμήματα Ε1, ΣΤ1

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Παπάγου: Τμήματα Γ2, Δ1, ΣΤ2

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Παπάγου: Τμήματα Α1, Α2, Γ1, Γ2, ΣΤ1, ΣΤ2

· Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Παπάγου

· 3ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού: Τμήματα Β1, Γ2, Ε1

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Ψυχικού: Τμήμα ΣΤ

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ψυχικού: Τμήματα Β, Δ, ΣΤ

· Δημοτικό Σχολείο Εκάλης: Τμήματα Γ, ΣΤ

· 8ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου: Τμήμα Ε1

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων: Τμήματα Β2, ΣΤ2

· 3ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: Τμήματα Γ1, Ε2

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων: Τμήμα Δ2

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: Τμήμα Δ2

· 7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου: Τμήμα Γ

· Δημοτικό Σχολείο Φιλοθέης: Τμήμα ΣΤ1

· 19ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα ΣΤ2

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήματα Β1, Γ2, Δ1

· 20ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Δ

· 8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας: Τμήμα Δ2

· 1ο Δημοτικό Σχολείο Λυκόβρυσης: Τμήματα Α1, Β1

· 5ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης Αττικής: Τμήμα Ε2

· 13ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου: Τμήμα Δ2

· 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου: Τμήματα Β2, Γ2

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου: Τμήματα Δ2, ΣΤ1

· Δημοτικό Σχολείο ΔΟΥΚΑ: Τμήματα Α4, Β1, Β5, Γ2, Γ3, Γ4, Δ1, Δ2, Δ3, Ε2. ΣΤ1, ΣΤ2

· Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτήρια ΚΑΝΤΑ: Τμήμα Β1

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Δ1

· Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αυτισμού Αιγάλεω: Τμήματα Κ6, Κ5

· Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω

· 2ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα ΣΤ1

· Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης

· Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήματα Ε2, ΣΤ3

· 14ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήμα Ε1

· 8ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Α1, ΣΤ2, Α2

· 4ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήμα Ε1

· Το 6ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου

· 15ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Ε2

· Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού

· 26ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Ε2

· Το 9ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου

· 3ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Β1

· 12ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Δ2

· Το 21ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου

· 22ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Γ2

· 30ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Ε1

· 35ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Ε2

· 41ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Ε

· 45ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Γ1

· 11ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Δ2

· 6ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήμα ΣΤ1

· 10ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήμα Α1

· 5ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήμα Β2

· Το 12ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης

· Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Α1

Γυμνάσια:

· Το 5ο Γυμνάσιο Αιγάλεω

· 3ο Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης: Τμήμα Γ2

· 6ο Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης: Τμήματα Β3, Β4

· 1ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου: Τμήματα Γ1, Γ2, Γ3

· 3ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου: Τμήματα Α1, Β1

· 1ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης: Τμήματα Β1, Β2

· 3ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης: Τμήματα Γ1, Γ3

· 1ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: Τμήματα Β3, Γ2

· 2ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου: Τμήματα Α2, Α4

· Γυμνάσιο Μαλλιάρα: Τμήμα Β3

· Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου: Τμήματα Β2, Γ2

· 2ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου

· Πειραματικό Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης

· 2ο Γυμνάσιο Γλυφάδας

· Το 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών

· Λεόντιος Γυμνάσιο: Τμήματα Α4, Β3, Γ4

· 65ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήμα Α3

· 68ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήματα Α1, Β3, Β5, Γ3

· Το 2ο Γυμνάσιο Γαλατσίου

· Το 6ο Γυμνάσιο Γαλατσίου

· 4ο Γυμνάσιο Δάφνης: Τμήμα Γ2

· 70ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήμα Β2

· Το 1ο Γυμνάσιο Δάφνης

· 7ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήμα Β2

· 14ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήμα Α1

· 46ο Γυμνάσιο Αθήνας: Τμήμα Α1

· Το 56ο Γυμνάσιο Αθηνών

· Το 5ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης

· Ιδιωτικό Γυμνάσιο ΜΩΡΑΪΤΗ: Τμήμα Β2

· Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών: Τμήμα Γ7

· Γυμνάσιο Ελληνικού Προγράμματος Γερμανική Σχολή Αθηνών: Τμήματα Β3, Γ3

· Γυμνάσιο Ξένου Προγράμματος Γερμανική Σχολή Αθηνών: Τμήμα Γ2

· Βαρβάκειο Γυμνάσιο: Τμήματα Α3, Β3

· 3ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: Τμήμα Β4

· 1ο Γυμνάσιο Κηφισιάς: Τμήμα Α1

· Γυμνάσιο ΔΟΥΚΑ: Τμήματα Α2, Α3, Β3

· 8ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου: Τμήμα Γ1

· 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Αττικής: Τμήματα Β3, Γ1

· Το 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Αττικής

· Το 4ο Γυμνάσιο Μεταμόρφωσης Αττικής

· Το 3ο Γυμνάσιο Βριλησσίων

· Το 7ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου

· Ιδιωτικό Γυμνάσιο Αγία Παρασκευή

· Το 10ο Γυμνάσιο Περιστερίου

· 11ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Α1

· 4ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου: Τμήματα Α1, Α2

· Το 7ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου

· 11ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήμα Α3

· 1ο Γυμνάσιο Πετρούπολης: Τμήμα Α3

· Το 2ο Γυμνάσιο Πετρούπολης

· 4ο Γυμνάσιο Πετρούπολης: Τμήμα Α3

· Το 5ο Γυμνάσιο Ιλίου

· 7ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήμα Γ2

· 9ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήμα Β2

· 10ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήματα Α4, Γ1, Γ2

· 1ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: Τμήμα Β2

Λύκεια:

· 6ο Γενικό Λύκειο Ν. Σμύρνης: Τμήμα Α4

· 1ο ΕΠΑΛ Αργυρούπολης: Τμήματα Β’ Οχημάτων & Β1 Γεν. Παιδείας

· 2ο Γενικό Λύκειο Παλαιού Φαλήρου: Τμήματα Α1, Α2, Α3, Α4, Α5, Β1, Β4, Β5

· 1ο Γενικό Λύκειο Αγίου Δημητρίου: Τμήματα Α5, Β4

· Λύκειο Γιαννοπούλου

· Ιδιωτικό Λεόντειο Λύκειο Πατησίων: Τμήμα Δ1

· 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών: Τμήματα Β2, Β4, Β5

· Λεόντειος Λύκειο: Τμήμα Α1

· 7ο ΤΕΛ Αθηνών: Τμήμα Α1

· 18ο ΤΕΛ Αθηνών: Τμήμα Γ1

· Το 9ο ΤΕΛ Αθηνών

· 1ο ΓΕΛ Νέου Ψυχικού: Τμήμα Β2

· 4ο ΓΕΛ Χαλανδρίου: Τμήματα Α1, Α3

· ΓΕΛ Φιλοθέης: Τμήμα Α2

· Το 1ο ΓΕΛ Κηφισιάς

· 7ο ΓΕΛ Περιστερίου: Τμήματα Β3, Γ2

· 3ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου: Τμήμα Α1

· Πειραματικό ΓΕΛ Ιλίου: Τμήματα Α1, Α2

· 6ο ΓΕΛ Αιγάλεω: Τμήμα Β2

· 5ο ΓΕΛ Ιλίου: Τμήμα Α5

· 2ο ΕΠΑΛ Αιγάλεω: Τμήμα ΑΥ3

Σχολές

· Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλίνων: Τμήμα Γ3

· Ελληνογαλλική Σχολή Αγίας Παρασκευής: Γυμνάσιο και Λύκειο

· Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος: Γενικό Λύκειο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ